Sunreef Yachts w pigułce

0
854

Wizytówka stoczni

 Otwarcie stoczni: 2002 rok; liczba zatrudnionych pracowników: 450 osób ; ilość zwodowanych jachtów: 60; podpisane kontrakty na 2012 rok na dany moment: 8 ;

 • Rodzaj produkcji: budowa luksusowych jachtów „na miarę” (custom made) żaglowych i motorowych, z kompozytu bądź aluminium,
 • Gama: katamarany żaglowe i motorowe od 60 do 200 stóp i więcej na specjalne życzenie (od 18 do 46 metrów i więcej),
 • Lokalizacja stoczni: Gdańsk
 • Charakterystyka stoczni: zgrupowanie wszystkich warsztatów oraz biura projektowo-inżynierskiego w jednym miejscu; brak podwykonawców; najwyższa jakość produkcji, brak konkurencji na świecie.
 • Przedstawicielstwa: we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, na Oceanie Indyjskim, na Pacyfiku, na St. Martin, w Izraelu, Grecji, Katarze, w Australii, w Indiach, w Południowo-Wschodniej Azji, w Chinach, etc.

 

Najważniejsze daty

 • 1998: otwarcie Sunreef Travel, Francja
 • 2002: otwarcie Sunreef Yachts, Polska
 • 2003, sierpień: zwodowanie Sunreef 74, pierwszego 22.5 metrowego katamaranu żaglowego – pierwszy na świecie z pokładem słonecznym
 • 2005, maj: zwodowanie pierwszego 18-to metrowego katamaranu z gamy Sunreef 60/62
 • 2006, maj: zwodowanie pierwszego 18-to metrowego jednokadłubowca: Sunreef 60s
 • 2007, marzec: wprowadzenie technologii infuzji próżniowej do procesu produkcyjnego.
 • 2007, marzec: zwodowanie dziesiątego dwukadłubowca 62′ Sunreef
 • 2008, czerwiec: zwodowanie pierwszego luksusowego katamaranu motorowego: 70 Sunreef Power
 • 2008, sierpień : zwodowanie pierwszego katamaranu żaglowego Sunreef 70
 • 2009, kwiecień – drugi katamaran motorowy w wersji Exclusive
 • 2009, czerwiec – stworzenie nowej marki jachtów motorowych BLUEREEF YACHTS
 • 2010, kwiecień – zwodowanie pierwszego katamaranu żaglowego Sunreef 102
 • 2010, lipiec – zwodowanie drugiego super jachtu, Sunreef 114 – nominacja do World Superyachts Awards w kategorii BEST SAILING SUPERYACHT IN 2010
 • 2011 maj –zwodowanie nowego modelu Sunreef 58
 • 2012 – zwodowanie nowego modelu jachtu motorowego, 60 Sunreef Power
 • 2012 – zwodowanie Sunreef 82 Double Deck – nowy model żaglowy z kompozytu oraz nowy model motorowy 60 Sunreef Power
 • 2013 – przewidziane zwodowanie Sunreef 80 – nowy model szybkiego katamaranu żaglowego

  

HISTORIA STOCZNI:

Po przybyciu niemal 22 lata temu i osiedleniu się w Polsce, szef obecnej stoczni Sunreef Yachts, Francis Lapp, rozpoczął  działalność gospodarczą od założenia firmy specjalizującej się w montażu instalacji elektrycznych i wentylacyjnych dla dużych obiektów handlowych i przemysłowych, HTEP POLSKA Sp. Z o.o.. Dziewięć lat temu, we Francji, otworzył biuro podróży, specjalizujące się w organizowaniu luksusowych czarterów na Madagaskarze i Oceanie Indyjskim. Opieka nad Sunreef Travel powierzona została synowi (Nicolas Lapp). Taki był początek wielkiej przygody z jachtami rodziny Lapp. Obsługa wymagających klientów, chęć zaspokojenia ich życzeń i dostarczenia im serwisu najwyższej klasy skłoniła ojca i syna do skonsultowania się ze sławnym francuskim biurem projektowym Van Peteghem’a & Lauriot-Prevost’a w celu opracowania projektu aluminiowego i luksusowego katamaranu. Jednocześnie, na terenie dawnej stoczni Gdańskiej, wynajęto pierwszą halę i rozpoczęto prace przygotowawcze do budowy. W biurze projektowym Sunreef Yachts ruszyły prace nad zagospodarowaniem wnętrza jachtu.

 Wykonanie 22,5 metrowego Sunreef 74 zabrało 11 miesięcy (czas o połowę krótszy od tego, który proponują stocznie z zachodniej Europy) We wrześniu 2003 roku Sunreef 74 opuścił stocznię Sunreef. Luksusowy i nowoczesny, jacht ten stał się wizytówka firmy reprezentując polski przemysł jachtowy na wielu międzynarodowych targach nautycznych (Cannes, Monaco, Miami, Fort Lauderdale, Palm Beach). Sunreef 74’ to pierwszy pływający tej wielkości katamaran posiadający flybridge (pokład słoneczny), gdzie umieszczono główne stanowisko sterowania oraz dzięki któremu znacznie powiększona została powierzchnia mieszkalna jachtu.

Prezentowany na międzynarodowych targach jacht pomógł przekonać klientów co do możliwości, jakimi stocznia Sunreef dysponuje. W 2004 roku pierwszy klient podpisał umowę na budowę niewiele mniejszego, 18-to metrowego żaglowego katamaranu. Pierwszy Sunreef 62 wypłynął ze stoczni w maju 2005 roku. Do tej pory stocznia zwodowała już ponad 60 jachtów, żaglowych i motorowych. Obecnie Sunreef Yachts jest już liderem w produkcji luksusowych katamaranów na świecie. Roczna produkcja systematycznie wzrasta. To samo tyczy się gamy jachtów. Co roku wprowadzane są do gamy 2 nowe jednostki. W 2010 Sunreef Yachts zwodowała dwa super jachty powyżej 100 stóp/30m: IPHARRA i CHE. W 2011 stocznia wprowadziła nowy model żaglowy, Sunreef 58, a w 2012 będzie to 60 Sunreef Power i Sunreef 82 Double Deck Żaglowy.

 JACHTY Z KLASĄ

 Potężny i oryginalny pokład słoneczny

Wszystkie katamarany Sunreef wyposażone są w górny pokład słoneczny, gdzie mieści się pierwsze stanowisko sterowania i gdzie zgrupowane są wszystkie urządzenia nawigacyjne. Ułatwia to manewrowanie jachtem mniej wytrawnym żeglarzom. Flybridge oferuje również dodatkową powierzchnię mieszkalną, jest wspaniałym miejscem do wypoczynku, korzystania z kąpieli słonecznych i delektowania się  panoramą w promieniu 360°.

 Wnętrze i wykończenie detali

Jachty Sunreef, luksusowe i doskonale przemyślane, charakteryzują się świetnym zagospodarowaniem przestrzeni i perfekcyjnym wykończeniem każdego detalu wnętrza. To dlatego nawet kabiny prysznicowe wykonywane są „na miarę” po to, by nadać im ergonomiczne kształty i dobrze wykorzystać każdy cenny centymetr jachtu. Najwyższa jakość wykończenia każdego elementu jest naszym priorytetem. To dzięki temu nasze produkty zdobyły sobie opinię wyjątkowych.

 Zalety podczas żeglugi

Jachty Sunreef cieszą się doskonałymi właściwościami żeglarskimi. Są bezpieczne, stabilne, łatwe w obsłudze, mają wiele przestrzeni do przechowywania produktów – idealna opcja na długie rejsy, a ponadto gwarantują wysoką jakość żeglugi dzięki luksusowym wnętrzom i idealnym przestrzennym rozplanowaniu pomieszczeń. Dzielność morska jachtów żaglowych jest doskonała, a ekonomiczność w zużyciu paliwa jednostek motorowych nie ma sobie równych.

 

AKTUALNA GAMA

 

Katamarany żaglowe:

Sunreef 58, Sunreef 70, Sunreef 80, Sunreef 82DD, Sunreef 90, Sunreef 92DD , Sunreef 100, Sunreef 102DD, Sunreef 114, Sunreef 120, Sunreef 132DD, Sunreef 146, Sunreef 150.

 Katamarany motorowe:

60 Sunreef Power, 70 Sunreef Power, 85 Sunreef Power

 Gama ULTIMATE – szybkie i futurystyczne katamarany żaglowe

 Sunreef 75/90/150/170

 NOWOŚCI NA 2012

 –       Sunreef 82 Double Deck – kolejny w historii super jacht, tym razem z kompozytu

–       60 Sunreef Power – nowy model z gamy jachtów motorowych: pierwszy zwodowany, 3 kolejne w budowie!

 LUKSUSOWY CZARTER Z FLOTĄ SUNREEF

 Sunreef Yachts Charter, siostrzana firma Sunreef Yachts proponuje czartery „na miarę” na swoich najbardziej luksusowych jachtach, w najbardziej uroczych zakątkach świata (Karaiby, Seszele, Malediwy, Madagaskar, Mayotte, Mauritius, Polinezja Francuska, Wenezuela, Ameryka Środkowa, Morze Śródziemne, itd).  Nasze doświadczenie pozwala nam na serwis najwyższej jakości. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.sunreef-charter.com

  Organizacja stoczni

 • W 2002 roku na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej wynajęta została pierwsza hala produkcyjna
 • Wszystkie warsztaty stoczni, tj:

 – warsztat spawania i obróbki aluminium

– warsztat materiałów kompozytowych, Infuzji

– stolarnia

– szlifiernia

– lakiernia

– tapicernia

– warsztaty techniczne

oraz

– biuro projektowo-inżynierskie

 skupione zostały w jednym miejscu. Umożliwiło to bezpośredni nadzór nad kolejnymi etapami produkcji i zdecydowanie zwiększyło wydajność pracy. Jednocześnie stała obecność biura projektowo – inżynierskiego, ułatwiła szybkie reagowanie i podejmowanie decyzji na miejscu, w przypadku konieczności wprowadzenia ewentualnych zmian lub poprawek. Odpowiednie rozplanowanie pracy, a zwłaszcza symultaniczne wykonywanie prac konstrukcyjnych i prac stolarskich skróciły niemal o połowę czas wykonania jachtu.

 • Na początku 2006 roku podwojona została powierzchnia produkcyjna hall do 6000 m2

 

PROJEKT BUDOWY NOWEJ STOCZNI

 W 2013 Sunreef Yachts rozpocznie budowę nowoczesnej stoczni jachtowej, która umożliwi produkcję do 20 jachtów rocznie, w gamie od 18 do ponad 46 metrów. Nowa stocznia mieściła się będzie na terenie Gdańska i docelowo jej przestrzeń osiągnie 12 000 m2.

 Sunreef Yachts w pigułce

 Prezes firmy Francis Lapp, od 22 lat mieszkający w Polsce i nieustannie nią zauroczony, wybudował pierwszy luksusowy katamaran 8 lat temu. Od tamtego czasu stocznia nieustannie nabiera rozpędu: zatrudnia wykfalifikowaną kadrę inżynierów, architektów i rzemieślników, stosuje najnowocześniejsze technologie w produkcji oraz ekologiczne rozwiązania techniczne. Jej eleganckie i komfortowe jachty cieszą się uznaniem na całym świecie i przypominają, że w Polsce można uprawiać rzemiosło jachtowe najwyższych lotów. 

Sunreef Yachts specjalizuje się w budowie luksusowych katamaranów żaglowych i motorowych, w gamie od 60 do 200 stóp. Marka Sunreef Yachts w międzynarodowym przemyśle jachtowym kojarzona jest z elegancją i najwyższą jakością. Dla miłośników urlopu na wodzie Sunreef oferuje również luksusowe czartery na swoich przepięknych jachtach. 

Źródło: http://www.sunreef-yachts.com/pl/ 

Komentarze