STOP zamknięciu Zatoki Puckiej – podpisz petycję!

0
387

Po uzyskaniu odpowiedniej liczby podpisów petycja zostanie przekazana do:

 

Szanowni Państwo,

Głęboko zaniepokojeni potwierdzonymi przez pracowników UM we Władysławowie doniesieniami medialnymi dotyczącymi rozpoczęcia prac nad projektem całkowitego zamknięcia dla miłośników sportów wodnych akwenu Zatoki Puckiej (http://norda24.pl/wydarzenia/item/896-powiat-zamkn%C4%85-akwen-zatoki-puckiej.html) zwracamy się z prośbą o zaprzestanie skandalicznych działań, których efektem będzie likwidacja kolebki polskiego surfingu oraz całej infrastruktury towarzyszącej.

Zatoka Pucka od lat postrzegana jest jako jeden z najlepszych w Europie akwenów do szkolenia i uprawiania takich sportów jak windsurfing, kitesurfing czy żeglarstwo. To chluba i wizytówka Polski doceniana i komplementowana na międzynarodowej arenie miłośników sportów wodnych. Ciepła, płytka woda, niewielkie fale oraz umiarkowany wiatr pozwalają w pełni cieszyć się bezpieczną nauką i aktywną rekreacją. To tu swoje pierwsze kroki stawiali – Zofia Klepacka, Przemysław Miarczyński, Wojciech Brzozowski i wielu innych sportowców – polskich mistrzów świata, Europy czy też zdobywców medali olimpijskich.

Wokół sportów wodnych przez lata ich istnienia w regionie zatoki została także stworzona rozbudowna infrastruktura obsługująca ruch turystyczny – hotele, pensjonaty, bary, sklepy, restauracje, szkółki, wypożyczalnie sprzętu, pola namiotowe.  To tysiące miejsc pracy w regionie oraz kolejne tysiące w firmach powiązanych, to silne wsparcie ekonomiczne całego regionu, to niewątpliwie także atrakcja turystyczna i magnes przyciągający każdego roku tysięce turystów i surferów z kraju i z zagranicy. To własnie dzięki otwarciu na sporty wodne dziesiątki tysięcy turystów każdego roku odwiedza region zatoki wspierając rozwój rodzimych przedsiebiorców i lokalne budżety publiczne zamiast kierować swoje kroki za granicę.

Z powyższych powodów nie zgadzamy się na całkowite zamknięcie akwenu Zatoki Puckiej na sporty wodne oraz kategorycznie sprzeciwiamy się dalszemu prowadzeniu prac nad wspomnianym projektem zmian w prawie, wprowadzanych pod naciskiem grup „ekoterrorystów”.

Inforujemy jednocześnie, iż w przypadku dalszego prowadzenia prac nad projektem zamknięcia akwenu Zatoki Puckiej podamy do publicznej wiadomości nazwiska wszystkich urzędników, którzy przy projekcie pracowali lub też nie podjęli działań w celu jego odrzucenia, aby wyborcy przy najbliższej okazji sami zdecydowali kto jest godny nadal sprawować zaszczytną funkcję ich reprezentanta, a kto został zdyskwalifikowany.

 

PODPISZ PETYCJĘ

Komentarze