Stańczyk i Zbroja zwycięzcami Double Warm Up Match Race

0
586

Marek Stańczyk ( Rainmaker Racing Team) i Patryk Zbroja (Bakista Team) zwyciężyli w pierwszych regatach 9. Edycji Polish Match Tour, rozgrywanych od czwartku na Jeziorze Dąbie w Szczecinie.

 

 

W regatach Double Warm Up Match Race startowało 12 załóg między innymi z  Malezji, Niemiec, Hiszpanii, Danii i Szwajcarii. Nie zabrakło też licznej polskiej reprezentacji. Oprócz dobrze znanych polskich załóg Marka Stańczyka (Rainmaker Racing Team), Przemysława Tarnackiego (Energa Yacht Racing Team), czy Patryka Zbroi (Team Bakista), na starcie stanęło również dwóch nowych sterników ‑ Łukasz Wosiński (Delphia Sailing Team) i Piotr Harasimowicz (HRM Racing).

Regaty trwały od czwartku i podzielone były na dwa akty, tak by niezwykle cenne punkty Pucharu Świata liczone były podwójnie. W pierwszym akcie podczas rundy Round Robin na czele stawki z dziewięcioma zwycięstwami i tylko jedną porażką znajdowały się załogi Przemysława Tarnackiego i Marka Stańczyka.   To właśnie ich pojedynek, ostatni w serii Round Robin, z powodu ograniczeń czasowych wyłonił zwycięzcę, którym został Marek Stańczyk i jego załoga Rainmaker Racing Team. Drugie miejsce zajął Lucas Lier z Danii, a trzecie miejsce przypadło Przemysławowi Tarnackiemu i Energa Yacht Racing Team.

Drugi akt regat Warm Up Match Race to ewidentna dominacja polskich załóg. W rundzie Round Robin bez żadnej porażki żeglowały załogi Patryka Zbroi oraz Przemysława Tarnackiego, dzięki czemu awansowały bezpośrednio do półfinałów. Po zaciętych pojedynkach ćwierćfinałowych do półfinałów dołączyły załogi  Łukasza Wosińskiego (Delphia Sailing Team) i Marka Stańczyka. Ostatecznie w finale Patryk Zbroja pokonał załogę Energa Yacht Racing, a Łukasz Wosiński musiał uznać wyższość Marka Stańczyka, który w małym finale wywalczył 3 miejsce.

„Dziś był niesamowity dzień dla Team Bakista. W półfinale wygraliśmy z Łukaszem Wosińskim, a następnie w finale trafiamy na aktualnych Mistrzów Polski, czyli załogę Przemysława Tarnackiego i Energa Yacht Racing wygrywając 2:0. To był nasz dzień, nasze regaty i najlepszy wynik w dotychczasowych startach w formule meczowej” – powiedział Patryk Zbroja odbierając nagrodę na podium.

 

 

Oficjalne wyniki Akt 1 WarmUp Match Race

1.

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2015 cykl składa się z 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu i Dziwnowie. Po raz kolejny 2 imprezy Polish Match Tour w Szczecinie i Dziwnowie włączone zostały do World Match Racing Tour jako imprezy kwalifikacyjne. Ponadto we wrześniu po raz pierwszy w Polsce, w Świnoujściu rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Match Racingu i jest to jedna z priorytetowych imprez Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF.

Organizatorem regat jest MT Partners – Polish Match Tour i Yacht Klub Polski Szczecin, a bazą regat jest przystań YKP Szczecin w Marina Club w Szczecinie. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF.

Cały cykl objęty jest patronatami Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, Prezydenta Miasta Świnoujście oraz Burmistrza Gminy Dziwnów.

Sponsorami cyklu są Subaru Import Polska, DeLonghi, Hampton by Hilton Świnoujście, Polskie LNG, D.A.D Sportswear – dostawca odzieży Kadry Polski PZŻ, Marina Club w Szczecinie.

Partnerzy cyklu: Pomorze Zachodnie, Miasto Szczecin, Miasto Świnoujście, Gmina Dziwnów, Targi Wiatr i Woda, Harken, Magazyn Żagle i portal zagle.com.pl, Magazyn Prestiż Szczecin, Magazyn W Ślizgu, TVP Szczecin i Radio Szczecin.

Organizatorem cyklu jest firma MT Partners przy współpracy z YKP Szczecin i Polskim Związkiem Żeglarskim.

Komentarze