Środowe treningi w szczecińskiej bazie regatowej

0
703

Korzystając z uprzejmości Polish Match Tour oraz możliwości żeglarskich stworzonych przez powstałą w Szczecinie bazę regatową opartą na jachtach klasy Tom 28 Max, Patryk Zbroja Yacht Racing Team przygotowuje się do startów w kolejnych imprezach w tym przede wszystkim: regatach Nowe Warpno Match Race (w dniach 12-14.07.2013 r.) oraz bardzo prestiżowych i niezmiernie silnie obsadzonych w tym sezonie Szczecin Match Race (w dniach 8-11.08.2013 r. z finałami na Odrze u stóp Wałów Chrobrego).

Szczecińscy żeglarze zapraszają również na oficjalne, środowe treningi, w czasie których szkolą swoje umiejętności techniczne i zagrywki taktyczne.

W dniu 3.07.2013 r. (od godz. 18.00) Team trenuje w następującym składzie: 
1) Marcin Zubrzycki – dziobowy,
2) Maciej Gonerko – trymer żagli przednich,
3) Krzysztof Żełudziewicz – trymer grota/pitma,
4) Patryk Zbroja – sternik.

Czy znajdą się śmiałkowie, którzy podejmą wyzwanie i zdecydują się na wspólny trening lub sparing ze szczecińską załogą? 

Niezależnie od barw klubowych i kontraktów promocyjno-marketingowych dodajmy wspólnie wiatru w żagle bazie żeglarstwa regatowego w Zachodniopomorskiem!

Warto przypomnieć, że Polish Match Tour (PMT) to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2013 cykl składa się 5 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Wolinie i Nowym Warpnie. Regaty  zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2013 r. rozgrywana będzie siódma edycja cyklu. 

Sponsorzy cyklu: Subaru Import Polska, D.A.D Sportswear, Marina Club w Szczecinie (gdzie zlokalizowana jest baza).
Partnerzy cyklu: żaglownia Apollo Sails, Miasto Wolin, Miasto Szczecin,  Miasto Nowe Warpno, Targi Wiatr i Woda, Magazyn Żagle i portal zagle.com.pl oraz Onet.pl

Organizatorem cyklu jest firma MT Partners przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.
PMT jest patronem merytorycznym Klasy Omega w jej nowym projekcie Omega Match Cup.
PMT jest patronem zespołu żeglarskiego Polish Match Team składającego się z 3 czołowych załóg z różnych rejonów Polski: Sawicki Racing (Gdynia) Patryk Zbroja Yacht Racing Team (Szczecin) i Szymik Racing (Bielsko Biała).

Więcej informacji na oficjalnej stronie www.polishmatch.pl oraz na profilu facebook www.facebook.com/polishmatchtour 

Fot. Robert Hajduk

Komentarze