Spotkanie z zakresu edukacji morskiej czyli „PISZ I PŁYŃ”

0
514

W dniu 29 kwietnia 2013 roku w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich, odbyło się spotkanie nt. zakresu edukacji morskiej. W imprezie wzięli udział uczniowie z placówek szkolnych terenu gminy.

Po przywitaniu wszystkich zebranych przez Wójta Gminy Janusza Golińskiego, głos zabrał Bogdan Sienkiewicz – polski dziennikarz, marynista, popularyzator edukacji morskiej i wychowania morskiego młodzieży. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w środowisku morskim. Odznaczony wieloma medalami i nagrodami (m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski). Pracował w wielu mediach morskich m.in. w „Polish Maritime News”. Przez cztery lata był też korespondentem Polskiego Radia i Telewizji w Afryce. Jest autorem serii filmów poświęconych Afryce i kilkuset programów podróżniczych „Dookoła świata”, ale największą sławę przyniosła mu realizacja „Latającego Holendra”. Ukazywał się on w TVP w latach 1967-1993 i był najpopularniejszą audycją morską w historii polskiej telewizji.

Opowieścią o swoich podróżach po morzach i oceanach świata gość specjalny wzbudził zainteresowanie wszystkich uczestników spotkania. W trakcie spotkania prezentowane były również filmy na temat żeglarstwa a czas umilił nam zespół ,,Tęczowy mix” z Zespołu Szkół w Cedrach Wielkich. Na zakończenie spotkania Jacek Zieliński przedstawił regulamin konkursu „Pisz i Płyń” organizowanym przez portal SailBook.pl w ramach regat SailBook Cup 2013, oraz zachęcał do wzięcia udziału w konkursie i wysłania własnej morskiej opowieści. Na zakończenie Janusz Goliński podziękował wszystkim za przybycie, a w szczególności zaproszonym gościom za przydatną edukację i wspaniałą przygodę z żeglarstwem.

Źródło: www.cedry-wielkie.pl

Komentarze