Spotkanie partnerów projektu MAST

0
390

Co, prócz żeglarskiej pasji, łączy te osoby? Wszyscy reprezentują instytucje zaangażowane w projekt unijny MAST (Maritime Education and Sail Training for young people), o którym pisaliśmy już kilkakrotnie.

Należy wspomnieć, że celem niniejszego projektu jest przygotowanie i realizacja integracyjnych rejsów szkoleniowych dla młodzieży z krajów Południowego Bałtyku. W projekcie oprócz „Generała Zaruskiego” wykorzystane będą również żaglowce i jachty pozostałych partnerów MAST, m.in. litewski „Brabander”, duński „Roret” czy należący do NCŻ AWFiS w Gdańsku „Śniadecki”.

Spotkanie partnerów MAST trwało trzy dni i miało bardzo napięty harmonogram. W środę, 12 stycznia, zostały omówione kwestie dotyczące komunikacji oraz promocji projektu. Partnerzy zastanawiali się między innymi nad wyborem odpowiedniego dla projektu logotypu oraz nad charakterem materiałów promocyjnych, mających zachęcić młodzież do udziału w rejsach projektu MAST.

Kolejny dzień poświęcony był praktycznie w całości na ustalenie merytorycznych szczegółów dotyczących, m.in. rekrutacji instruktorów i uczestników, szkoleń, tras i terminów rejsów, programu edukacyjnego, a także wielu innych zagadnień potrzebnych do prawidłowej realizacji projektu. Omówiono również formalne aspekty wynikające ze specyfiki programu unijnego.

Piątek, ostatni dzień spotkania, minął pod znakiem dalszych formalności i wreszcie przyszedł czas na podsumowania. Trzy dni wystarczyły na dokładniejsze poznanie się partnerów, określenie swoich oczekiwań oraz opracowanie wstępnego planu działania. Udało się też dokonać pierwszych konkretnych ustaleń. I tak, przygotowujemy się już powoli do szkolenia instruktorów MAST, które odbędzie się w maju na jachtach „Brabander” i „Śniadecki”. Pracujemy nad systemem identyfikacji graficznej, przymierzamy się do uruchomienia strony internetowej projektu… zajęć przed nami wiele, ale i entuzjazmu nie brakuje. Trzymajcie kciuki!

 

Źródło: zaruski.pl

Komentarze