Sporty wodne w Lubelskim? – Pewnie! Odpowiedź to WakeShock Biszcza!

0
937
WakeShock Biszcza, bo tak brzmi pełna nazwa projektu, obejmuje budowę parku wakeboardowego nad zalewem Biszcza-Żary w woj. Lubelskim. Główną atrakcją parku będzie 180 metrowy wyciąg wakeboardowy niemieckiej firmy Sesitec, której wyciągi są uważane za najlepsze w Europie.

Dodatkowymi atrakcjami będą walki sumo, dmuchany materac dla dzieci, ścianka wspinaczkowa oraz strefa chill zone, w której każdy nasz gość usiądzie przy drinku z palemką na wygodnej pufie i przy dobrej muzyce będzie mógł oglądać jazdę zawodników na wyciągu.

 

Wakeboard

Wakeboarding to sport ekstremalny polegający na jeździe po tafli wody na małej desce podobnej do snowboardowej. Zawodnik trzymając się liny ciągniętej przez wyciąg lub motorówkę wykonuje różne triki w powietrzu lub wykorzystuje do tego przygotowane elementy wakeboardowe. 
Jest to połączenie snowboardu, nart wodnych, surfingu oraz jazdy na nartach i deskorolce. Chociaż zawiera elementy wszystkich tych sportów to niewątpliwie jest to sport wodny sam w sobie. Wakeboarding jest najszybciej rozwijającym się sportem wodnym na świecie, co zostało zauważone przez komitet olimpijski i w 2020 roku będzie to oficjalna dyscyplina na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. 

 

Activ Zone

W strefie sportu (activ zone) zostanie zbudowany profesjonalny wyciąg o nazwie SYSTEM 2.0 niemieckiej firmy Sesitec, która od kilku lat nosi miano jednego z najlepszych producentów obiektów przeznaczonych do wakeboardingu i nart wodnych na świecie. Błyskawiczna regulacja prędkości ma za zadanie ułatwić początkującym pierwsze kroki na wakeboardzie, a bardziej zaawansowanym stwarza możliwość trenowania nowych trików w bardziej kontrolowanym środowisku. Na każdy przejazd zawodnik otrzyma niezbędny sprzęt do jazdy na wakebordzie: deskę z wiązaniami, kask, kapok oraz piankę.

Fun Zone

Ta strefa to miejsce zabawy dla tych najmłodszych jak i tych którzy lubią trochę rywalizacji i adrenaliny. Znajdzie się w niej wielki pompowany ring sumo w którym zawodnicy przebrani za wielkich sumiaków spróbują udowodnić, że są lepsi od pozostałych. Będą w niej również trampolina, deski skimboardowe oraz trickboardy. Na trampolinie ćwicz triki, rób salta lub po prostu poczuj się jak małe dziecko! Potem weż pod pachę dechę do skimboardingu i ślizgaj się po brzegu zalewu, a na trickboardach ćwicz swoją równowagę i balans ciałem. Ten zestaw każdego przygotuje do jazdy na wakeboardzie i zapewni mnóstwo zabawy oraz śmiechu. Ponadto jeśli nam się uda to jeszcze w pierwszym sezonie powstanie ścianka wspinaczkowa! Jeśli nie to na pewno zrealizujemy to w następnym sezonie.

Chill Zone

Jesteśmy pewni że będzie to Wasze ulubione miejcie w naszym parku. Chill Zone zostanie stworzony z potrzeby relaksu i odpoczynku. Wszystko to w pozytywnej przyjacielskiej atmosferze, którą emanują młodzi ludzie z pasją zarażając ją wszystkich do okoła. Świetne miejsce do spotkania ze znajomymi oraz poznania nowych ludzi. Do  dyspozycji nasyzch gości będzie ogromny namiot pająk, mnóstwo puf i hamaków oraz grill z którego każdy będzie mógł skorzystać skorzystać. Strefa Chill Zone będzie tuż obok wyciągu, abyś odpoczywając mógł podziwiać wyczyny zawodników aktualnie pływających na waku. A to wszystko przy najlepszej muzyce wpadającej w ucho. W Chill Zone obowiązywać będzie jedna zasada „chillout and fun”.

 

Te 3 elementy tworzą park WakeShock Biszcza, ale czwartym najważniejszym elementem są ludzie, którzy będą tworzyć to miejsce czyli Ty i my! Ludzie pełni pasji i energii potrafiący z każdego miejsca zrobić wyjątkowe miejsce, jakim niewątpliwie będzie WakeShock Biszcza. Liczymy, że i Ty nam w tym pomożesz!

Planowany termin otwarcia parku WakeShock to: 1 maj 2015 roku

Możesz wesprzeć projekt poprzez serwis PolakPotrafi.pl -> 

 

Wizualizacja parku WakeShock Biszcza

Komentarze