SOPOT CATAMARAN CUP – RELACJA

0
538

W DNIACH 3-4 MAJA 2014 ODBYŁY SIĘ W SOPOCIE DOROCZNE REGATY SOPOT CATAMARAN CUP. ORGANIZATOREM WYDARZENIA BYŁ UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY NAVIGO, PATRONEM MIASTO SOPOT I POLSKI ZWIĄZEK ŻEGLARSKI. DO SOPOTU PRZYJECHALI ZAWODNICY KLASY A, F-18, HOBIE CAT 16 I OPEN.

obraz nr 1

W sobotę rozegrano 3 wyścigi przy bardzo słabym wietrze o sile 5-6 węzłów. Warunki były bardzo wymagające, wiatr kręcił z różnych stron. Tego dnia najlepiej żeglowali w A-class Marek Żebrowski, który wygrał wszystkie trzy wyścigi i Tymek Bendyk, który we wszystkich wyścigach był drugi. W klasie F-18 dominowała załoga z Warszawy: Piotr Siciński i Krzysztof Bassak. W klasie Open walka była bardziej wyrównana, prowadzili Jakub Sobala i Krzysztof Grodzki, drugie miejsce zajmowali Seweryn Krajewski i Ewa Górska.

W niedzielę warunki wiatrowe zupełnie się odmieniły. Porywisty wiatr dochodzący do 25 węzłów dla wielu załóg był bardzo dużym wyzwaniem. Sporo katamaranów zaliczyło wywrotkę, wiele załóg uszkodziło sprzęt. W tych wymagających warunkach rozegrano kolejne 3 wyścigi. Prowadzenie w klasie Open utrzymali Jakub Sobala i Krzysztof Grodzki, w klasie F-18 – Piotr Siciński i Krzysztof Bassak. W klasyfikacji młodzieżowej Andrzej Senkus i Kacper Ślepowroński wyprzedzili prowadzących w sobotę: Wojtka Kaczmarka i Michała Steffensa. Pierwsze miejsce w klasie Hobie Cat 16 zdobyli Jakub Wyroba i Jakub Kwiatkowski, drugie miejsce zajęła załoga: Aleksandra Sroczyńska i Mieczysław Siciński. W A-class w kategorii JUNIOR bezkonkurencyjny okazał się Tymek Bendyk, a bardzo dobre drugie miejsce zajął Kuba Surowiec. W A-class wyniki uległy zmianie: prowadzący po pierwszym dniu Marek Żebrowski, mimo dzielnej walki spadł na trzecie miejsce, a Junior – Tymek Bendyk zajął II pozycję na remisie punktowym ustępując Jackowi Noetzelowi, który w tych porywistych, silnych warunkach wiatrowych na latającym katamaranie Exploder A-14 wygrał 3 niedzielne wyścigi.

Już za trzy tygodnie, w dniach 24-25.05.2014 odbędą się regaty Sopot A-class Cup, które będą ostatnim sprawdzianem naszych zawodników przed czerwcowymi Mistrzostwami Europy we Francji.

 

Pierwsze trzy miejsca w poszczególnych klasach:

A-CLASS

I miejsce: Jacek Noetzel;

I miejsce: Tymek Bendyk;

III miejsce: Marek Żebrowski.

A-CLASS JUNIOR.

I miejsce: Tymek Bendyk;

II miejsce: Kuba Surowiec;

III miejsce: Marcin Badzio.

A-CLASS MASTERS.

I miejsce: Jacek Noetzel;

II miejsce: Marek Żebrowski;

III miejsce: Jarek Bętkowski.

Klasa F-18.

I miejsce: Krzysztof Bassak, Piotr Siciński;

II miejsce: Michał Surowiec, Kamil Szczechowiak;

III miejsce: Dariusz Grzegorek, Michał Kraskowski.

Klasa Hobie Cat 16.

I miejsce: Jakub Wyroba, Jakub Kwiatkowski;

II miejsce: Aleksandra Sroczyńska, Mieczysław Siciński.

Klasa Open MŁODZIEŻ.

I miejsce: Andrzej Senkus, Kacper Ślepowroński;

II miejsce: Wojciech Kaczmarek, Michał Steffens;

III miejsce: Tomasz Piernicki, Mateusz Gołaszewski.

Klasa Open.

I miejsce: Jakub Sobala, Krzysztof Grodzki;

II miejsce: Jakub Wyroba, Jakub Kwiatkowski;

III miejsce: Andrzej Senkus, Kacper Ślepowroński.

Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO
www.katamaran.sopot.pl

http://sport.pya.org.pl/ 

Komentarze