Shackelton Epic

0
778

Namawiamy do chwilowej zmiany klimatu z karaibskiego na antarktyczny. Trwa właśnie rejs trasą, którą 1915/16 r. pokonał Sir Ernest Shackelton ratując członków swojej wyprawy transantarktycznej. Szalupa „Alexandra Shackleton” ma 6,9 m długości, a jej wyposażenie wiernie naśladuje to z początków XX wieku. Jest to pierwsza w historii wyprawa, która chce odtworzyć zarówno podróż morską jak i lądową przy użyciu wyposażenia historycznego. Jedynym odstępstwem od historycznej autentyczności szalupy jest obecność środków ratunkowych i wzywania pomocy. Asekurację wyprawie zapewnia statek Australis.

 Pomysłodawcą i przywódcą wyprawy jest australijski podróżnik Tim Jarvis. Załoga składa się ze skippera Nicka Bubba, przewodnika górskiego Barryego Graya RM, żeglarza i nawigatora Paula Larsena, bosmana Petty Officer Seb Coulthard RN FRGS, kamerzysty Eda Wardla; oraz rezerwowego żeglarza Paula Swaina.

Zapraszamy do śledzenia tej wyprawy na stronie internetowej http://shackletonepic.com/ oraz oglądnięcia filmu o heroicznej akcji ratunkowej Sir Ernesta Shackeltona pt. „Shackleton”.

Fot. http://shackletonepic.com/media-resources/ 

Źródło: http://www.zewoceanu.pl/ 

Komentarze