Sezon 2015 – Podmuch świeżości w klasie Scandinavia 650/ Skippi 650

0
800

Sezon 2015 zapowiada się niezwykle ciekawie dla monotypowej Klasy Scandinavia 650/ Skippi 650. W kalendarzu regat Grand Prix 2015 znajduje się 9 imprez na terenie Polski i Niemiec.

Kontynuacja ścisłej współpracy Stowarzyszenia Klasy oraz stoczni Scandinavia Yachts, posiadającej licencję na produkcję jachtów już przynosi pierwsze owoce – w zeszłym roku wspólnymi siłami pozyskano ważnego sponsora – firmę Volvo. Wiarygodny partner, wspierający dwa jachty to doskonała promocja dla całego przedsięwzięcia. Zorganizowana pod koniec sierpnia 2014 nad Jeziorem Zegrzyńskim impreza Volvo Warsaw Sailing Days okazała się dużym sukcesem, dlatego jej kolejna edycja będzie również ważnym wydarzeniem
w sezonie 2015. Już dziś serdecznie zapraszamy do Zegrza 29-30 sierpnia.

 

 

Na tegorocznych Targach Wiatr i Woda, wspólnie ze Stocznią, Stowarzyszeniem Klasy i Volvo Car Poland, zaprezentowaliśmy pierwszy jacht klasy Scandinavia 650/Skippi wyprodukowany w nowej stoczni – Scandinavia Yachts . Nasze stoisko wzbudzało spore zainteresowanie wśród zwiedzających, a świadczyć o tym mogą goście, którzy nas odwiedzili, m.in.: Jerzy Pieśniewski, Zbigniew Gutkowski, Dominik Życki wraz z ekipą Żagli, …, …. Sukces ten utwierdził nas w przekonaniu, że konstrukcja jachtu jest ponadczasowa, a ponowny rozkwit (odrodzenie) klasy jest tylko kwestią czasu.

Warto nadmienić, iż stocznia chcąc zachęcić środowisko żeglarskie do dołączenia do klasy Scandinavia 650/ Skippi 650 przygotowała ze swoimi partnerami doskonałą ofertę na zakup jachtu. Tylko do końca kwietnia można nabyć nowy, kompletny jacht w cenie 49 800 PLN netto. Cena zawiera kadłub (w pełni wyposażony w osprzęt Harken), żagle (grot, fok, genaker) oraz przyczepę podłodziową. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest przystąpienie do Stowarzyszenia Klasy oraz deklaracja startów w większości regat w sezonie 2015 i 2016.

Ostatnie zmiany w klasie Scandinavia 650/ Skippi 650 komentuje Marek Kloska – Prezes Stowarzyszenia Klasy Scandinavia 650/ Skippi 650:

Bardzo cieszę się, że spotkaliśmy tylu ludzi pozytywnie nastawionych do żeglarstwa, którzy wspierają rozwój naszej klasy Scandinavia 650/ Skippi 650. Ostatnie lata były najtrudniejszym okresem w historii klasy, ale optymistycznie patrzę w przyszłość.

 

 

Z kolei Michał Kiersnowski – właściciel stoczni Scandinavia Yachts dodaje:

Długofalowym celem Stoczni Scandinavia Yachts jest odbudowanie popularności klasy, stąd też nasze zaangażowanie w pomoc dla Stowarzyszenia. Ze swojej strony podejmujemy szereg działań promocyjno-marketingowych mających na celu pozyskanie nowych załóg, sponsorów i kibiców. Cele stoczni i stowarzyszenia są zbieżne i wierzymy że dzięki wspólnemu działaniu możemy odnieść sukces. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi sponsorami, a także, obserwujemy spore zainteresowanie naszym projektem wśród żeglarzy innych klas.

Obserwując zapał z jakim osoby związane z Klasą Scandinavia 650/ Skippi 650  podchodzą do tematu jesteśmy przekonani, że nadchodzący sezon będzie swoistą poranną bryzą dla tej klasy regatowej, wszak jest to jedyna polska konstrukcja która stała się klasą międzynarodową. Na zawody rangi Mistrzostw Europy rokrocznie zjeżdżają się załogi z Polski, Niemiec. Oczekujemy zainteresowania ze Skandynawii oraz pozostałych krajów EU w których nasze łódki z powadzeniem się ścigają w regatach.

Wszystkie osoby zainteresowane dołączeniem do Klasy Scandinavia 650/ Skippi 650 zapraszamy:
Stowarzyszenie Klasy Scandinavia 650/ Skippi 650
Fan Club Skippi 650
Scandinavia Yachts

Komentarze