Selma Expeditions przygotowanie do regat Sydney – Hobart

0
703
Załoga jachtu „Selma Expeditions” pod dowództwem kpt. Piotra Kuźniara odlicza już dni do startu słynnych regat Rolex Sydney Hobart 2014.

12 grudnia do Brisbane w Australii dotarła z Polski – podstawowa ekipa regatowa. Od razu rozpoczęto treningi zespołowe.  16 grudnia rozpoczął się rejs treningowy Brisbane – Sydney – ok. 400 Mil morskich. Obecny rejs będzie także okazją do przećwiczenia kolejnych manewrów i wersji ożaglowania.

Spodziewane przybycie jachtu Selma Expeditions do Sydney – 21 grudnia. Przed regatami jacht musi przejść jeszcze kilka kontroli urządzeń związanych z bezpieczeństwem i komunikacją z organizatorami wyścigu z Sydney do Hobart. 

23 grudnia do załogi dołączą ostatni członkowie załogi regatowej – kpt. Jarosław Kaczorowski i Dominik Życki. W pełnym składzie planowane są końcowe treningi 24 i 25 grudnia. 

Planowany start  regat – 26 grudnia w południe lokalnego czasu. Dystans regat Sydney – Hobart wynosi 630 Mm – ok. 1,170 km.  Do udziału w regatach zgłoszono ok. 120 jednostek z całego świata.

Regaty Sydney-Hobart są 3cim etapem Wyprawy: Selma – Antarktyda – Wytrwałość.

Pozycja: https://my.yb.tl/selmaexpeditions/

Więcej: http://www.selmaexpeditions.com/

Komentarze