Scandinavia 650 na Orvaldi Nord Cup

0
1052

 

W dniach 27-28 czerwca wody Zatoki Gdańśkiej stały się areną zmagań żeglarskich w Klasie Scandinavia 650/ Skippi 650. W ramach imprezy Orvaldi Nord Cup rozegrano trzecią rundę Grand Prix tej klasy, a na starcie stawiło się 8 jachtów. Warto nadmienić, że do klasy dołączył nowy team- Związek Banków Polskich. „Bankowa” łódka dowodzona przez sternika Piotra Brewińskiego stawiła się w Górkach Zachodnich z nowym jachtem Scandinavia 650, który dzięki pomocy kolegów z innych załóg udało się sprawnie przygotować do regat.

 

W sobotnich słabo wiatrowych warunkach udało się rozegrać 4 wyścigi po których prowadzenie w regatach objęła dość niespodziewanie załoga jachtu Johnny Black/Sztorm Regatta Team. , Doświadczenie sternika Rafała Moszczyńskiego znanego z klasy Micro pozwoliło załodze która dołączyła do klasy na początku tego sezonu osiągnąć bardzo lokatę. Dobrze radziła sobie załoga Opcja.pl pod wodzą Dominika Ostrowskiego, sobotę zakończyli na drugiej pozycji. Dziwić może słabsza dyspozycja Teamu Volvo Ocean Race, który do regat Nord Cup wygrywał wszystkie rundy bezkonkurencyjnie, a pierwszym dniu zmagań w Górkach Zachodnich zajmował trzecie miejsce . Pech spotkał załogę ekoDecor z Piotrem Słowikiem za sterem, która przez problemy z mieczem musiała odpuścić część sobotnich wyścigów. Warto wspomnieć o bardzo miłym wydarzeniu- nowa załoga Związku Banków Polskich po ukończeniu swojego pierwszego historycznego wyścigu zebrała na mecie gromkie brawa od kolegów z innych jachtów Scandinavia 650/ Skippi 650. Sobotni wieczór był doskonałą okazją do rozmów i wzajemnej integracji, cieszy fakt że załogi lubią wspólnie spędzać czas i nawiązywane są nowe znajomości.

Niedziela powitała żeglarzy piękną słoneczną pogodą i niestety małą ilością wiatru. Ostatecznie udało się rozegrać dwa wyścigi po których prowadzenia nie oddał Sztorm Regatta Team na jachcie Johnny Black, wygrywając swoje pierwsze regaty. Drugie miejsce utrzymał team Opcja.pl, a podium zamknęła załoga Volvo Ocean Race.

 

Podsumowując Orvaldi Nord Cup to bardzo udane regaty dla Klasy Scandinavia 650/ Skippi 650. Wysoki poziom sportowy rywalizacji na wodzie sprawia, że regaty są emocjonujące. Olbrzymie podziękowania dla organizatorów regat a także dla stoczni Scandinavia Yachts i Stowarzyszenia Scandinavia-Skippi za opiekę nad załogami i okazaną pomoc.

Po regatach powiedzieli:

Marek Kloska, Prezes Stowarzyszenia Scandinavia-Skippi:

Jesteśmy po regatach Orvaldi Nord Cup,  frekwencja stale rośnie a w tym sezonie a do rywalizacji dołączyły już dwie nowe załogi Z tego co wiem to jeszcze nie koniec niespodzianek w tym sezonie. Świetnie przeprowadzone i zorganizowane regaty, z bardzo mocną obsadą. Składowa tych wszystkich czynników pozwala mi optymistycznie patrzeć w przyszłość. Ważne że jako klasa Scandinavia 650/ Skippi 650 jesteśmy monolitem i widzę masę wzajemnej życzliwości i koleżeńskiej pomocy.

 

Marcin Murmyło, członek załogi zwycięskiego jachtu Johnny Black:

Nadal nie mogę uwierzyć że udało nam się zwyciężyć w tak dużych regatach, to olbrzymia zasługa naszego sternika….. któremu serdecznie dziękuję, oraz zgrania i pracy włożonej przez całą załogę. Po olbrzymiej porcji pecha jaka nas spotkała w pierwszych dwóch rundach Grand Prix, ten sukces smakuje jeszcze lepiej. Nasze apetyty na wygrywanie nie maleją i już ostrzymy zęby na Euro Cup w Warnemunde.

Komentarze