Sąsiedzi walczą z władzą

0
695

Na prośbę kaliningradzkich żeglarzy zapraszamy do zaangażowania się w poniżej opisywaną akcję.

W rejonie Kaliningradu małe jednostki pływające obowiązuje zakaz poruszania się dalej niż 2 mile morskie od brzegu. (Granica ta jest ustawiona na zlecenie Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, z dnia 10 września 2007). Ustawa tworzy  bardzo uciążliwą sytuację dla rybaków, oddalających się w poszukiwaniu ryb ok. 5-8 mil od brzegu oraz żeglarzy, którzy zmuszeni są ciągle halsować, by nie wkraczać na zakazany obszar.

Redakcja Nowego Wodnego Kaliningradu (Акватория Нового Калининграда.Ru) stworzyła specjalny projekt „Strefa dwóch mil” („Двухмильная зона”)mający za zadanie zwrócić uwagę zarówno władz, jak i mieszkańców regionu, że problem istnieje. Redakcja portalu, wraz z jego użytkownikami, będą próbowali zwalczyć to ograniczenie, by całkowicie znieść zakaz lub chociaż zredukować niektóre formalne procedury uzyskiwania pozwoleń.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych chcących poprzeć inicjatywę do podpisywania petycji. Po zebraniu 100 tys. zostanie ona przedstawiona w biurze regionalnym FSB. Nasi korespondenci na bieżąco będą monitorować sytuację oraz informować wszystkich zainteresowanych użytkowników.

W przyszłości w ramach projektu planowane jest przedstawienie wyników akcji przed Parlamentem Rosyjskim.

 

Petycja dostępna na stronie internetowej:

http://www.newkaliningrad.ru/aqua/2nm/

Komentarze