S/y Blagodarnost II w Nord Stream Race 2013

0
798

Już za 16 dni na wodach Bałtyku zaczynają się regaty gigantów NORD STREAM Race. Trasa wiedzie śladem sławnego gazociągu z Flensburga do Petersburga. W tym roku po raz pierwszy wystartuje Blagodarnost II, który na stałe stacjonuje w Jachtklubie Stoczni Gdańskiej.

Właściciel i sternik, Siergiej Pavlenko, kupił jacht Elliot 45 na początku roku, z nastawieniem na starty w sezonie regatowym 2013. Wraz z załogą startował w wielu imprezach żeglarskich m.in. w Kiel Week oraz Warnemünder, gdzie zajął drugie miejsce w klasie ORC Club 1 na długotystansowej trasie dookoła Bornholmu oraz w SailBook Cup wokół Gotlandii. Nord Stream Race stanowi dla nich przypieczętowanie pracowitego sezonu.

Jacht jest znany na scenie regatowej, poprzedni właściciel Tilmar Hansen, który również będzie rywalizować w Nord Stream Race 2013, odnosił sukcesy w kategoriach najszybszej jednostki w 2008 roku (wtedy pod nazwą „Outsider”). Później jacht został sprzedany do Warnemünder Sailing Club, gdzie pływał w projekcie dla młodzieży.

Żeglarz z kaliningradzkiego klubu East-West oraz jego załoga stanowią zgrany zespół. W 2011 roku rozpoczęli swoją międzynarodową karierę na jachcie „Blagodarnost”. Rok później zajęli trzecie miejsce w Wyścigu Powitalnym podczas Tygodnia Kilońskiego, wygrali regaty Gdynia-Władysławowo-Gdynia, zdobyli Puchar Kruzenszterna oraz wzięli udział w szwedzkim Round Gotland Race.

Blagodarnost II stać na jeszcze lepsze rezultaty niż jej poprzedniczkę, co Siergiej zamierza wykorzystać w najbliższych dniach podczas Nord Stream Race.

Więcej informacji: http://nord-stream-race.com

Komentarze