Rywalizacja na Jeziorze Dąbie już za nami. Omega Floating Garden 2013

0
573

Regaty rozegrane w klasach Omega Sport oraz Omega Standard zakończyła się przy dobrych wiatrach i blasku słońca.

W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło aż 25 załóg – pięć w klasie Sport oraz 20 w klasie Standard. Zawodom towarzyszył odpowiednio mocny wiatr oraz piękne słońce. Szczecin zatem doskonale ugościł żeglarzy z całej Polski.

W regatach rozegrano 9 wyścigów, po których klasyfikacja kształtowała się następująco:

W klasie OMEGA SPORT

I miejsce – LKS Sława

II miejsce – JK Chalkos Lubin

III miejsce – PROCARD RACING

Pełna lista wyników TU

W klasie OMEGA STANDARD

I miejsce – BKŻ Bydgoszcz

II miejsce – AZS Uniwersytet Ekonomiczny

III miejsce – KSW Fregata

Pełna lista wyników TU

Szczególne podziękowania zawodnicy skierowali do komisji sędziowskiej pod przewodnictwem Tomasza Paterkowskiego, która w trakcie wyścigu elastycznie reagowała na sygnały od uczestników, dzięki czemu, jak zgodnie stwierdzili wszyscy, rywalizacja była jeszcze lepsza i dała zawodnikom dużo satysfakcji.

Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz pucharami, upominkami od Centrum Żeglarskiego oraz Związku Miast i Gmin Morskich. Nagrody w postaci bonów ufundowała Szczecińska Szkoła pod Żaglami, a wsparł sklep Bakista.

Cieszymy się, że tak wiele osób odwiedziło w ten weekend przystań, nie zabrakło zarówno zawodników, jak i odwiedzających. Miło nam było gościć zawodników wraz z rodzinami i przyjaciółmi na ognisku, które w sobotę od popołudnia przeciągnęło się do wieczora. Zapraszamy do Szczecina na gościnne dla żeglarzy Jezioro Dąbie. 

Komentarze