Route du Rhum: Rekord Loicka Peyrona !!!

0
690

 

Loick Peyron (Banque Populaire VII) ukończył Route du Rhum w rekordowym czasie. Trzydzieści dwa lata po pierwszej próbie, Loick Peyron, podczas swojego siódmego wyścigu, dotarł do mety w Gwadelupie bijąc rekord wyścig. Peyron ukończył trasę liczącą 3542 mil przez Atlantyk w 7 dni, 15 godzin, 8 minut i 32 sekund. Rekord, który Peyron pobił rano, został ustanowiony w 2006 roku przez Lionela Lemonchois i wynosił 7 dni, 17 godzin i 9 minut, a Peyron poprawił go o 2 godziny i 1 minutę.

              

Francuski kapitan płynął z prędkością średnio 22,93 węzłów. Jak na ironię, Peyron nie miał być kapitanem Banque Populaire. Loick został pilnie wezwany dwa miesiące temu, kiedy kapitan Armel Le Cléach’h, właściciel Banque Populaire, został ranny i musiał zrezygnować..

 

„Ta wygrana to zwycięstwo całego zespołu Banque Populaire, w rzeczywistości, jak wszyscy wiemy, nie ja miałem być na tej łodzi.” – mówi Peyron.

 

Z kolei Andrea Mura wczoraj stracił pierwszą pozycję. Kapitana wyprzedziła Anne Caseneuve na Aneo, która ma teraz przewagę około 60 mil, a która w ciągu ostatnich 24 godzin stale rośnie. Andrea, który wybrał trasę znacznie bardziej na zachód od Anne, znajduje się w obszarze, wiatr wieje z prędkością 4-5 węzłów niższą, niż tam, gdzie znajduje się Aneo.

 

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.solovela.net

Komentarze