Route du Rhum: Erwan Le Roux – gotowy, by zwyciężyć

0
526

Erwan Le Rouz na FenêtréA-Cardinal dziś powinien dotrzeć do mety jako pierwszy w klasie Multi50, tym samym ją wygrywając. Z kolei wśród IMOCA 60 niekwestionowanym liderem zdaje się być Francois Gabart, który (o ile wszystko pójdzie bez zakłóceń) do Pointe-a-Pitre zawita jutro wczesnym rankiem.

 

W swoim drugim wyścigu Route du Rhum, Erwan Le Roux zaprezentował się bez zarzutu. Prowadzi od Azorów i ostatnio zwiększył przewagę nad swoim najbliższym rywalem, Lalou Roucayrol (Arkema Aquitaine), zostawiając go 120 mil za sobą. La Roux płynie w kierunku mety z prędkością 14 węzłów.

 

W klasie IMOCA François Gabart (Macif) ma przewagę 100 mil nad Jeremiem Beyou (Maitre Coq), a do mety zostało prawie 300 mil. Pasaty są łagodne, a wkrótce staną się bardziej spójne, co da oczekiwane wytchnienie po sztormach, na jakie żeglarze natrafili wcześniej.

 

W klasie 40, Alex Pella zwiększył przewagę nad Kito de Pavantem, Thibaultem Vauchel-Camusem i Yannickiem Bestavenem. Katalończyk wykazał się niezwykłym sprytem i często natrafiał na najlepszą bryzę. Pozostali zawodnicy startujący w klasie 40 są rozsiani na obszarze 1200 mil.

 

W klasie Rhum również siły są rozłożone. Anne Caseneuve ma teraz sporą przewagę – 460 mil – nad drugim w kolejności Andrea Murą. Gonią ich Wilfrid Clerton (Cap a Cap Location), Jean-Paul Froc (Berto Group) i Robin Knox-Johnston (Grey Power).

 

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.routedurhum.com 

Komentarze