Ross Field z synem wystartują w Global Ocean Race

0
466

Duet dysponuje bezkonkurencyjnym zapleczem  regatowym, oraz jest posiadaczem nowo zakupionego jachtu Desafio Cabo de Hornos (klasy Guillaume Verdier Design Class40). Jacht ten zajął drugie miejsce w kategorii dwójkowej w  inauguracyjnych regatach GOR 2008-09 (załoga Felipe Cubilos i Jose Munoz).

Przed końcem Marca jacht został przygotowany przez Campbella Fielda i Jose Munoza w kurorcie Agarrobo na zachodnim wybrzeżu Chile do 20 milowej podróży ciężarówką, na południe, wzdłuż wybrzeża, aż do portu San Antonio. Jacht obecnie bierze udział w komercyjnym rejsie z San Antonio do Rotterdamu, skąd zostanie przewieziony do stoczni Berthon Boatyard w Lymington, na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii gdzie zostanie przygotowany do rozpoczęcia przez Fieldsa programu szkoleniowego przed regatami GOR.

Fieldsowie planowali swój udział w GOR po dwóch przeciwnych stronach planety: Ross w Waipu Cove na północno-wschodnim wybrzeżu North Island, gdzie mieszka z żoną i liczną gromadką psów i kotów, a Campbell z żoną i synem w domu w Lymington (Wielka Brytania).
„To naprawdę wspaniałe, wziąć udział w regatach GOR do których przygotowywałem się tak długi czas.”, potwierdza Ross a Campbell dodaje: „Fantastycznie, że możemy już oficjalnie ogłosić nasze przygotowania i udział w regatach”. „Pod koniec zeszłego roku mieliśmy poważną dyskusję i postanowiliśmy połączyć nasze umiejętności i wystartować jako jedna drużyna.” kontynuuje Campbell. „Teraz mamy świetną łódkę, płyniemy cała naprzód.” Dla Rossa impulsem do wzięcia udziału w regatach była decyzja kolegi „Kiedy mój przyjaciel  Halvard Mabire ogłosił swój start w regatach, stwierdziłem że powinienem zrobić to samo,” tak komentuje decyzję francuskiego żeglarza, 5-krotnego weterana okołoziemskich regat Whitebread, poprzedniego nawigatora Fielda i połowę obecnego zespołu Mobire-Merron który tworzy z angielską żeglarką Mirandą Merron.

Doświadczenie w regatach morskich posiadane przez zespół z Nowej Zelandii jest olbrzymie. Ross Field trzykrotnie uczestniczył w regatach dookoła świata Whitbread Round the World Race: po raz pierwszy na NZL Enterprise w 1985-86, później żeglował z Sir Peterem Blakem na jachcie zwycięskim w klasie A – Stenlager 2 – edycja 1989-90, następnie w 1993-94 poprowadził do zwycięstwa Whitebread 60 Yamaha, mając za przeciwników Dennisa Connora i Brada Butterwortha na Winstonie, oraz Chrisa Dicksona i jego załogę na Tokio. W 1997 Ross brał udział w Americas Challenge, ale został zmuszony do wycofania się z wyścigu w Cape Town. W 2001-02 Volvo Ocean Race, Ross był szefem syndykatu i kapitanem jachtu News Corporation. Nie uczestnicząc w regatach okołoziemskich, Ross brał udział w niemal wszystkich najważniejszych imprezach żeglarskich wliczając Round Europe Races, Sydney-Hobart Races, Melbourne-Osaka Races, Bermuda Races, Fastnet Races – do niego należy nie pobity od 9 lat rekord – i wiele innych.

 

Komentarze