Rolex Sydney Hobart 2014: Parada jachtów na 70-tą rocznice wyścigu

0
683

Specjalnie na tegoroczną edycję wyścigu, Australijski Cruising Yacht Club organizuje paradę żaglowców, jako hołd dla tych jachtów i ich załóg, które odegrały ważną rolę w ewolucji Rolex Sydney Hobart – od jego skromnych początków z 1945 roku, do obecnego statusu jednego z największych wydarzeń sportowych w Australii.

Paradę poprowadzi zabytkowy HMAS Advance, a wśród uczestników znajdą się konkurenci z minionych lat, w tym dwa słynne jachty z inauguracyjnego wyścigu z 1945 r., Kathleen i Wayfarer. Oba zostaną wystrojone na tę okazję.

 

Inne jednostki, które wezmą udział w paradzie to między innymi: Christina, Carousel, Fidelis, Gusto, Maluka of Kermandie, Maris, Mister Christian, Salacia, Stormy Petrel, Sylphide, Caprice of Huon, Lolita, Anitra V, Suraya, Defiance, Duet and Malohi, Southerly i Impeccable.

 

Parada rozpocznie się o godzinie 10.30 czasu lokalnego, a zakończy się o 11.30, poprzedzając start Rolex Sydney Hobart 2014, który zaplanowano na godzinę 13.00. Flota 35 jachtów wypłynie z Bradleys Head, do znaku w pobliżu Sow i Zatoki Watsona, by następnie wrócić do Bradleys Head.

 

Tłum. Izabela Kaleta

Źródło: www.rolexsydneyhobart.com

 

 

Komentarze