Rolex Swan Cup Caribbean 2015

0
2184
Regaty organizowane przez Yacht Club Costa Smeralda we współpracy z Nautor Swan i sponsorem tytularnym Rolex rozpoczęły się 4 marca i potrwają do soboty.

Do drugiej edycji regat Rolex Swan Cup Caribbean przystąpiło 21 jachtów typu Swan. Zawodnicy nie mogli wyobrazić sobie lepszych warunków pogodowych na starcie pierwszego z czterech zaplanowanych dni wyścigów.

 

 

Po oszałamiającym wyścigu dookoła wyspy Virgin Gorda przy 22 węzłach i dość dużych falach zwycięzcą okazał się Swan 80 Selene (w klasie A – powyżej 18.29 m) oraz Swan 53 Music (w klasie B).

Rob Macmillan, taktyk na Selene, powiedział: „Dzisiejszy wielki wyścig za nami. Najlepsze warunki z równym wiatrem o prędkości 20 węzłów, dla nas oznaczały wyciśnięcie z naszego jachtu maksimum aż do ostatnich metrów. Naszym celem jest czysta i konsekwentna żegluga prosto do celu.”

„Wszystkie jachty popłynęły naprawdę dobrze. Musieliśmy walczyć dosłownie o każdy metr ale przy 15-20 węzłach byliśmy trochę silniejsi. Nie mieliśmy dziś najlepszego startu ale zrealizowaliśmy perfekcyjnie nasz plan” skomentował taktyk Mike Giles.

Więcej na stronie: http://www.nautorswan.com 

Fot. Carlo Borlenghi

 

Komentarze