Rodzinne żeglowanie zalewowe -Greifswalder Bodden

0
601
Za zgodą Jerzego Kulińskiego
Józef Kwaśniewicz i w tym roku żeglował rodzinnie po słonawej wodzie – zgodnie z dewizą: nie ważne gdzie, ważne z kim. Zamieszczam skrót relacji bezmała dwumiesięcznych perygrynacji – głównie po niemieckich morskich wodach wewnętrznych. Jest to kolejny przykład dedykowany ambitniejszym z „mazurantów”. Piękne wody. Relatywnie puste.
Na co w korespondencji Józefa chciałbym zwrócić uwagę?
Przykład budujący – kamizelki wszyscy i zawsze.
Przykład obleśnie negatywny – czyli postenerdowskie, rusofilskie uwielbienie dla sowieckiego zbrodniarza. Minęło ćwierćwiecze, a kult Kalinina*) w Niemczech nadal żywy. Niepojęte ! Obrzydliwe ! Jak to się ma do niemieckiego prawa ?
Józefowi dziękuję.
Żyjcie wiecznie !
Don Jorge
————————————
Subiektywna refleksja nad sezonem 2014 r.

obraz nr 2

obraz nr 3

————————
P.S. Serdecznie pozdrawiamy poznanych osobiście armatorów jachtów żaglowych: BADWA, FAJNAA, TEQUILA, CHYBOTEK, BRYK, VIVA S, OMA, motorowego PYCHA oraz samotnego kajakarza Andrzeja Kuśmierczyka.
====================================================================
*) Michaił Iwanowicz Kalinin członek partii komunistycznej od 1898. W roku 1919 roku po śmierci Jakowa Swierdłowa został przewodniczącym Ogólnorosyjskiego Centralnego Komitetu Wykonawczego Rad Rosyjskiej FSRR, czyli formalną głową państwa. Od utworzenia ZSRR łączył tą funkcję ze stanowiskiem przewodniczącego Centralnego Komitetu Wykonawczego ZSRR (głowy państwa związkowego). Od roku 1938 roku, czyli od wejścia w życie nowej konstytucji ZSRR, pełnił funkcję Przewodniczącego Prezydium Rady Najwyższej ZSRR. W przeciwieństwie do poprzednika był działaczem niewielkiego kalibru i wysunięto go na tak ważny urząd, gdyż był jednym z nielicznych bolszewików pochodzenia chłopskiego. W roku w 1925 roku został pełnym członkiem Biura Politycznego. Kalinin był współodpowiedzialny za wiele masowych zbrodni. Jego podpis, jak i innych członków politbiura, widniał na decyzji o zamordowaniu polskichoficerów z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. (Wikipedia).
 

Komentarze