Relacja z regat Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski w Darłowie

0
575

W dniach od 22 do 25 sierpnia 2013 odbyły się u wybrzeży Darłowa Mistrzostwa Polski jachtów morskich w formule przelicznikowej ORC International, w której startowała załoga jachtu Big Magia – POLSails Team w składzie Janusz Olszewski, Ryszard Chybiński, Piotr Słoboda, Michał Lebiedziński. 

W pierwszym dniu regat rozegrano dwa krótkie 4 NM wyścigi oraz jeden średni 15 NM, warunki pogodowe były nadzwyczaj morskie silny wiatr z północnego wschodu oraz fale, które zalewały pokłady jachtów, w tych trudnych warunkach po pierwszym dniu załoga Big Magii była trzecia, wieczorna muzyka i spekulacje nie stawiały jej w roli faworytów.

Drugi dzień to wyścig długi 30 NM w kierunku na Mielno, poranne morze było spokojne do Mielna, jachty płynęły z wiatrem po boi zwrotnej wiatr się zmagał i halsówka nie była spacerkiem – trwała prawie pięć godzin. Na przystani okazało się, że załoga Big Magii nie straciła swojego miejsca i ciągle była trzecia.

Dzień ostatni to trzy krótkie wyścigi po 4 NM, pierwszy wyścig zaczął się źle, wzmagający się wiatr nie wróżył dobrego wyniku Big Magii. Kolejne dwa wyścigi to zmienne warunki wietrzne w których załoga dawała z siebie wszystko.

Na 10 minut przed rozpoczęciem załoga POLSails TEAM dowiedziała się, że cały trud się opłacił i obroniła trzecie miejsce, tym samym została drugim wicemistrzem Polski w formule ORC international.

Michał Lebiedziński 

 

Fot. Sebastian Bielecki

Komentarze