Regaty Pucharu Polski w Zalewie

0
662

Już w najbliższy weekend (od 26 do 28 lipca br.) odbędą się regaty Pucharu Polski w klasie Omega Sport i Omega Standard, o Puchar Burmistrza Zalewa. Zawody zostaną rozegrane na Jeziorze Ewingi i będą częścią obchodów Dni Zalewa. Bazą regat jest, otwarta w tym roku, nowoczesna Ekomarina Zalewo, która już zyskała sporą rzeszę sympatyków i jest doskonale przystosowana do organizacji żeglarskich zmagań.

Już blisko trzydzieści załóg zgłosiło się do udziału w piątej edycji eliminacji Pucharu Polski w klasie Omega Sport i Omega Standard. Po raz pierwszy w historii gospodarzem regat Pucharu Polski i ich jedyną lokalizacją w województwie warmińsko-mazurskim, która gościć będzie te prestiżowe zawody, będzie Gmina Zalewo.

– Dzięki otwartej w tym roku Ekomarinie żeglarze coraz częściej obierają kurs na Zalewo. Niezwykle cieszy nas, że nasze działania spotykają się z ich pozytywnym odbiorem. Regaty Pucharu Polski to doskonała okazja, aby zaprezentować naszą Ekomarinę, która jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce – – mówi Marek Żyliński, Burmistrz Zalewa.

W trakcie tegorocznych wcześniejszych edycji Pucharu Polski klasy Omega Sport i Omega Standard zawodnicy mierzyli się w regatach, które odbyły się w Pszczynie, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku i Pucku. Po regatach w Zalewie czekają ich już tylko dwa starty w Szczecinie i Żninie.

Z tego względu regaty w Zalewie mogą okazać się kluczowe dla zawodników, którzy walczą o zwycięstwo w Pucharze Polski. Obecnie stawce w klasie Omega Sport przewodzą zawodnicy LKŻ Sława ze sternikiem Januszem Kordkiem, którzy mają 16 punktów przewagi nad drugim w tabeli zespołem Procad Racing i 34 punkty przed załogą AZS-u Politechniki Gdańskiej.

Ciekawie wygląda również rywalizacja w klasie Omega Standard, gdzie prowadzi załoga AZS-u Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Drugie miejsce z 23 punktami straty zajmuje jacht Wodna Pasja KSW Fregata Pogoria, a trzecia lokata należy do załogi Perinatea Sailing & Diving.

– Wyniki wcześniejszych regat wskazują na to, że czeka nas wspaniała rywalizacja i piękne widowisko sportowe. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim wydarzeniom, jak Regaty Pucharu Polski na jeziorze Ewingi, żeglarze z całej Polski potwierdzą, że Jeziorak zaczyna się w Zalewie – z uśmiechem dodaje Marek Żyliński.

 

Regaty Pucharu Polski klasy Omega Sport i Omega Standard są częścią obchodów Dni Zalewa, dlatego w trakcie tego wydarzania nie zabraknie również wielu innych atrakcji dla odwiedzających Zalewo. Wśród nich znajdą się między innymi:

 • Turnieje gry w piłkę nożną i siatkową.
 • Spotkania i prelekcje.
 • Koncerty zespołów: Wodny Patrol, Czerwony Tulipan, Basta, Set, Teatru Muzycznego Hals z Gdyni.
 • Zawody Strong Man.
 • Turniej Sportów Walki.
 • Wybory „Małej Miss Zalewa”.
 • Koncert plenerowy Studio Wokalne Agaty Wrońskiej „Muzyka Beatlesów kontra polska piosenka – lata 60-80”.
 • „KOLOROWY CZAS BAJEK” – program dla dzieci w wykonaniu artystów z Teatru
  Muzycznego HALS w Gdyni.
 • Prezentacje kulinarne Kół Gospodyń Wiejskich „Przysmaki kuchni Ziemi Zalewskiej.

 

###

Więcej informacji udzieli:

Piotr Tabiś

Rzecznik Prasowy Pucharu Polski Klasy Omega Sport i Omega Standard w Zalewie

tel. 533 370 083

mail. p.tabis@konfe.pl

 

***

Szczegółowe informacje o programie obchodów Dni Zalewa dostępne są pod adresem: http://zalewo.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=159:dni-zalewa-2013&Itemid=165

 Informacje dotyczące wydarzeń odbywających się w Ekomarinie Zalewo można również znaleźć na stronie: www.ekomarina.zalewo.pl oraz profilu w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/EkomarinaZalewo

 Natomiast zawiadomienie o regatach dostępne jest na stronie: http://klasaomega.pl/wp-content/uploads/2013/06/Zawiadomienie-o-regatach-Zalewo-2013r.-OK-.pdf

Komentarze