Regaty PPJK w Olsztynie

0
275

W dniach 20-22 lipca do stolicy Warmii i Mazur zawitały regaty z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Olsztyńska publiczność miała okazję podziwiać zmagania żeglarzy w pięciu klasach: T1, T2, T3, Omega standard oraz niezwykle dostojnej klasie DZ. W sumie w regatach wystartowało 30 załóg.

Plaża miejska OSiR  Olsztyn gościła uczestników regat na malowniczym jeziorze Ukiel ( Krzywe). Sprzyjające warunki pogodowe ( wiatr 2-3 w skali Beauforta ) pozwoliły zgodnie z zapowiedziami przeprowadzić 7 wyścigów.

Komisja sędziowska w składzie: Sędzia główny: Jarosław Bazylko  oraz Mariusz Anaszewicz  i Jacek Waszczuk zaplanowała trasę lewoskrętną na planie czworokąta na pierwszym akwenie jeziora.  Załogi zostały podzielona na 3 grupy startowe.

W sobotę odbyło się 5 wyścigów a w niedzielę 2 wyścigi. W każdej z klas zawodnicy z pełnym zaangażowanie walczyli o jak najlepszy wynik. Od początku w klasach Omega standard i DZ nie zmiennie prowadziły załogi Retman Susz(Ω)  oraz  Bo Warmia (DZ) – jachty te, każdy z zakwalifikowanych wyścigów ukończyły na pierwszej pozycji. W pozostałych klasach  faworytami po pierwszym dniu byli T1 – załoga jachtu Protest, T2 – Miłomłyn, T3 – Zalewo. Załogi z klas T 1 i T 3 utrzymały swoje pozycje również w drugim dniu regat. W klasie T 2 w niedzielne przedpołudnie na czołówkę wpłynął jacht Veronique.

Trzy olsztyńskie załogi startujące w klasie Ω poza udziałem w PPJK były również klasyfikowane w III edycji  Żeglarskiego Pucharu Olsztyna organizowanej w ramach projektu Olsztyn Aktywnie, którego finał odbędzie się we wrześniu.

W ramach regat odbyły się również imprezy towarzyszące w piątek 20 lipca
w Tawernie Tortuga  zagrał Sylwester Karnafel z Giżycka, w sobotę zaś na żeglarskiej biesiadzie zaprezentował się Kamil Badzioch z zespołem a po koncercie szantowym połączonym z pokazem zdjęć z pierwszego dnia regat  uczestnicy regat bawili sięw dyskotekowych rytmach do rana.

W niedzielę popołudnie zwycięzcy zostali udekorowani medali, otrzymali również puchary i dyplomy z rąk Prezydenta Miasta Olsztyna który objął patronat nad tegoroczną edycją regat .

Organizatorom ( Miasto Olsztyn, OSiR Olsztyn, Skysail) dzięki hojności sponsorów udało się nagrodzić wszystkie załogi.

Tegoroczną  edycję można udać za bardzo udaną, dlatego  też mamy nadzieje że za rok znów Puchar Polski Jachtów Kabinowych zawita do Olsztyna.

Bardzo serdecznie dziękując  sędziom oraz wszystkim zawodnikom  zapraszamy do Olsztyna.

Wyniki Regat 

Komentarze