Regaty o Puchar Korsarza

0
641

 

Linia startu oraz meta znajdować siębędą w okolicach molo w Brzeźnie. Start zaplanowany jest na godz. 11. Zapraszamy sympatyków żeglarstwa do kibicowania!

Regaty o Puchar Korsarza swoją nazwą nawiązują do najstarszego, wciążużytkowanego, polskiego jachtu „Korsarz”, który w 1936 r. wygrał, pod dowództwem kpt. Tadeusza Prechitki, regaty przedolimpijskie w Kilonii. Był to największy sukces przedwojennego polskiego żeglarstwa regatowego.

Przechodnią nagrodą w regatach jest, ufundowana przez Pomorski ZwiązekŻeglarski, replika złotego kompasu kapitańskiego, który otrzymała załoga jachtu„Korsarz” za zwycięski wyścig. Triumfatorem pierwszej edycji regat o Puchar Korsarza w 2012 r. został Sergey Pavlenko na jachcie „Blagodarnost I”, a drugiej edycji Jerzy Jankowski na jachcie „Eljacht”.

Regaty o Puchar Korsarza rozgrywane są w klasach KWR oraz Open. Liczone sądo klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego. Zapisy do regat przyjmowane sąw piątek 8 sierpnia w godz. 16 – 20 w siedzibie Polskiego Klubu Morskiego w Baszcie Łabędź na Targu Rybnym w Gdańsku. Ceremonia zakończenie regat odbędzie się w sobotę 9 sierpnia o godz. 18 w Twierdzy Wisłoujście.

Zawiadomienie o regatach znajduje się TUTAJ.

Fot. Tadeusz Lademann

Komentarze