REGATY O PUCHAR KOMANDORA JKMN 2011

0
364

Regaty o Puchar Komandora JKM NEPTUN odbyły się w dniach 17 i 18 września 2011 w Gdańsku. Pogoda była wyśmienita – słońce i południowy wiatr, mała fala na Zatoce, w niedzielę było bardziej pochmurno, ale deszcz zaczął padać już po zakończeniu regat. Na planowane regaty na klubowych „Słonkach” zgłosiło się tylko dwóch śmiałków, a to za mało osób, żeby rozgrywać regaty.

Pierwszy wyścig regat przeprowadziliśmy wspólnie z Jachtklubem Stoczni Gdańskiej. Jachty  z naszych regat były klasyfikowane jednocześnie w Regatach o Puchar 6 Piw. U nas startowało 17 jachtów, z czego niestety tylko jeden – „Amok II” z naszego Klubu. W Pucharze 6 Piw startowało jeszcze pięć jachtów, które nie brały udziału w naszych regatach. Jachty były podzielone na 4 klasy wg walorów regatowych, a oprócz tego ich czasy wyścigów, po przeliczeniu przez współczynnik KWR, zostały zaliczone do rankingu Pucharu Zatoki Gdańskiej.  Nie było żadnych stłuczek, awarii, ani protestów.

W pierwszym wyścigu na starcie były 22 jachty, w drugim 16, a w trzecim 15 jachtów. Podziwialiśmy piękne widoki z rozświetlonymi słońcem spinakerami i genakerami   postawionymi za boją rozprowadzającą.

Trasa wyścigu 1 i 3 wiodła do pławy GW , a trasa wyścigu drugiego przez GW do stawy SOB na wysokości Sobieszewa.

Regaty były międzynarodowe, startował rosyjski,  prawie czternastometrowy jacht regatowy „Błagodarnost” z kapitanem Sergeyem Pavlenko, który zajął drugie miejsce w klasie IV za „Dużym Ptakiem” z Krzysztofem Paulem.  W klasie III wygrała załoga Krzysztofa Bałabucha na „Albacorze”, w klasie II załoga Ewy Gierulskiej na „Argei”, a w klasie I załoga Romka Radzikowskiego na „Kaprysku”.

Serdecznie zapraszamy 1 i 2 października 2011 na ostatnie towarzyskie spotkanie sezonu, rodzinny piknik Neptuna, regaty „Słonek” oraz na tradycyjne Regaty o Błękitną wstęgę Przełomu i na ceremonię zamknięcia sezonu żeglarskiego 2011.

Oficjalne wyniki: TUTAJ

Komandor d/s sportowych
Krzysztof Maćkowiak

Relacja filmowa:

Komentarze