Regaty Eljacht Cup odbędą się 13 sierpnia

0
653

Regaty ELJACHT CUP 2011 zostaną rozegrane w terminie 13 sierpnia 2011 roku. Termin 02-03 lipca br. tym samym staje się nieaktualny. Organizator regat – Jachtklub Stoczni Gdańskiej podjął decyzję o przesunięciu terminu regat z kilku ważnych powodów.

Jak informuje organizator regat, żeglarze z Kaliningradu przypłynęli do Górek Zachodnich 24 czerwca i ostatecznie wyjaśnili okoliczności odmowy postoju polskich jachtów w Bałtijsku. Potwierdziły się wcześniejsze podejrzenia braku zaangażowania Kaliningradzkiej Federacji Żeglarskiej w przygotowanie regat. – To klasyczne zaniechanie ze strony nadrzędnej organizacji żeglarskiej, znane polskim żeglarzom z własnego podwórka – twierdzi organizator regat.

Szukając rozwiązania zastępczego Jachtklub St.Gd. zamierzał wykorzystać termin 02,03 lipca w celu przeprowadzenia regat. Powodem była prawdopodobna możliwość wkomponowania regat w program otwarcia Baltic Mariny w Sopocie i powitania s/y „Operon”. Niestety termin przeprowadzenia obydwu uroczystości uległ przesunięciu. Otwarcia Baltic Mariny odbędzie się w środę 6 lipca, a Zbigniew Gutkowski na s/y „Operon” być może przypłynie w tym samym terminie, choć wiele wskazuje, że nie zdąży.

Biorąc dodatkowo pod uwagę fatalną prognozę pogody w planowanym terminie oraz fakt, że Gdańska Federacja Żeglarska – Organizator Pucharu Zatoki Gdańskiej układając kalendarz PZG 2011 zaplanował miesięczną, wakacyjną przerwę w okresie pomiędzy regatami Nord Cup (09,10 lipca), regatami o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska (13,14 lipca), Jachtklub Stoczni Gdańskiej w porozumieniu ze sponsorem tytularnym regat Eljacht Cup 2011 – firmą ELJACHT postanowili przeprowadzić je ostatecznie w dniu 13 sierpnia 2011 roku. Z tego też powodu regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska przesunięte zostaną o jeden dzień i zostaną rozegrane w terminie 14,15 sierpnia, a regaty Eljacht Cup 2011 staną się ich prologiem. Ten alians wydaje się być rozsądnym kompromisem, możliwym do zaakceptowania przez wszystkich zainteresowanych, a przede wszystkim przez uczestników.

Zmieniając termin regat, a rozumiejąc rozgoryczenie niedoszłych uczestników regat do Bałtijska, Jachtklub Stoczni Gdańskiej postanowił zwolnić te jachty z opłaty wpisowej do regat Eljacht Cup rozgrywanych w zmienionym terminie. Dodatkowo czynione są starania o utrzymanie puli nagród rzeczowych w ilości nie mniejszej, niż wcześniej sygnalizowana.

Należy oczekiwać w terminie do 10 lipca ogłoszenia o regatach Eljacht Cup 2011 i Pucharze Prezydenta Miasta Gdańska.

Na pytanie, czy regaty Eljacht Cup 2011 przeprowadzone w zmienionym terminie zostaną zaliczone do Pucharu Zatoki Gdańskiej 2011, odpowie zapewne zarząd Gdańskiej Federacji Żeglarskiej jeszcze przed ich rozegraniem. W tej sprawie ważne winny okazać się głosy bezpośrednio zainteresowanych udziałem, czyli żeglarzy startujących w regatach.
 
Organizator prosi o zgłaszanie opinii, korzystając z forum na stronie www.zeglarz.gda.pl lub pisząc na adres jsg@nsm.pl.

Prosimy śledzić informacje zamieszczane na stronach http://www.jachtklub.nsm.pl,  forum Gdańskiej Federacji Żeglarskiej i www.eljacht.pl.

Więcej informacji o EL Jacht Cup:

Jachtklub Stoczni Gdańskiej
80-643 Gdańsk – Górki Zachodnie
ul. Przełom 9
tel. +48 58 3073115; 3050123
fax +48 58 3050658
e-mail: jsg@nsm.pl
www. jachtklub.nsm.pl

Komentarze