REGATY ELJACHT CUP 2015 – REGATOWY WEEKEND W JACHTKLUBIE STOCZNI GDAŃSKIEJ

0
352

 

ELJACHT Cup to regaty nieodmiennie kojarzące się z trasą Gdańsk-Bałtijsk-Gdańsk. W obecnym sezonie tradycja ta zostanie przerwana, a na dotychczasowej trasie odbędą się wyłącznie regaty o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu. Wystartują one z Bałtijska w czwartek, 18 czerwca w godzinach wieczornych. Dla podtrzymania wieloletniej, dobrej współpracy żeglarzy Jachtklubu Stoczni Gdańskiej z kolegami Jachtklubu Kaliningradzkiego, nie powinno na starcie w Bałtijsku zabraknąć polskich jachtów. Przybycie jachtów na metę w Górkach Zachodnich przewidywane jest nad ranem w piątek, 19 czerwca. Ten dzień zapowiada się niezwykle intensywnie. Po przyjęciu linii mety regat o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu, już wczesnym popołudniem rozpocznie pracę Biuro regat Eljacht Cup, które prowadząc rejestrację wcześniej zgłoszonych jachtów do Eljacht Cup, równocześnie przyjmować będzie zgłoszenia do krótkich, jednowyścigowych regat o Bursztynowy Żagiel organizowanych przez Jachtklub Kaliningradzki na akwenie Górek Zachodnich.

 

 

ELJACHT Cup 2015 to pełnowymiarowe zmagania żeglarskie jachtów morskich. Organizator przewiduje rozegranie czterech wyścigów, po dwa każdego dnia dwudniowych regat. Wyścig II rozgrywany w sobotę 20 czerwca odbędzie się na dystansie kilkunastu mil i będzie jednocześnie rywalizacją o Puchar Dwóch Komandorów. W sobotni wieczór, po zakończeniu wyścigów, nastąpi podsumowanie odbytych zmagań, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w już aktualnie sklasyfikowanych regatach:

– Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu

– Bursztynowy Żagiel

– Puchar Dwóch Komandorów.

W niedzielę 21 czerwca nastąpi start do III wyścigu regat ELJACHT Cup. Wyścig IV wystartuje 15 min. po zamknięciu mety wyścigu III. Ceremonia ogłoszenia wyników regat ELJACHT Cup oraz wręczenie nagród zwycięzcom planowana jest o g.1600 w niedzielę .

Harmonogram bloku regatowego w terminie 18-21 czerwca 2015

Gdańsk, 16 czerwca – wtorek

g.2400 – zakończenie przyjmowania zgłoszeń do regat ELJACHT Cup 2015

Bałtijsk, 18 czerwca – czwartek

g.2100 – start regat o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu

Górki Zachodnie, 19 czerwca – piątek

0300- meta regat o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu

1400- przejmowanie zgłoszeń do regat Bursztynowy Żagiel

– rejestracja uczestników wyścigu o Puchar Dwóch Komandorów

– rejestracja uczestników regat ELJACHT Cup 2015

1700- start regat Bursztynowy Żagiel

2000- zakończenie rejestracji uczestników ELJACHT Cup 2015

2030- odprawa załóg uczestniczących w ELJACHT Cup 2015, spotkanie żeglarskie

2200- ogłoszenie listy startowej regat ELJACHT Cup 2015

Górki Zachodnie, 20 czerwca – sobota

15′ po zamknięciu linii mety I wyścigu Eljacht Cup – start do II wyścigu regat Eljacht Cup i wyścigu o Puchar Dwóch Komandorów

≈ 1900- spotkanie żeglarskie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w regatach:

            – Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu

– Bursztynowy Żagiel

            – Puchar Dwóch Komandorów

Górki Zachodnie, 21 czerwca – niedziela

0955- sygnał ostrzeżenia do startu III wyścigu regat ELJACHT Cup 2015

≈ 1600- ogłoszenie wyników, wręczenie nagród w regatach ELJACHT Cup 2015

Ważne informacje organizacyjne

1. Zgłoszenia do regat ELJACHT Cup 2015 będą przyjmowane wyłącznie do g.2400 w dniu 16 czerwca 2015. Po ww. terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Interaktywny formularz zgłoszenia do regat znajdziecie na: http://www.jachtklub.nsm.pl/ec15.php

2. Opłata wpisowa do regat ELJACHT Cup 2015 musi zostać uiszczona w terminie przewidzianym dla złożenia zgłoszenia do regat.

3. W dniu 19 czerwca prowadzona będzie wyłącznie rejestracja wcześniej zgłoszonych uczestników regat ELJACHT Cup 2015.

4. Inne ważne przepisy zawiadomienia o regatach:

a. uczestnicy posiadający świadectwo pomiarowe zarówno ORC, jak też KWR (dotyczy większości uczestników[1]) w regatach ELJACHT Cup 2015 zostaną sklasyfikowani w grupach ORC Club i KWR, jednak do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego zostaną przyjęte wyniki wyłącznie jednej grupy ustalonej na podstawie zgłoszenia do regat ELJACHT Cup 2015 (pkt.4.3);

b. przebieg procedury startowej nie będzie komunikowany za pośrednictwem łączności radiowej (pkt.15.b)

5. Linia startu i mety wszystkich wyścigów regat ELJACHT Cup 2015 ustawiana będzie w polu o r=1 Nm, którego środek stanowić będzie pława GW.

6. Wyścig I, III i IV regat ELJACHT Cup 2015 przeprowadzone będą na trasie up&down lub trójkąta o kierunku lewoskrętnym; długość boku na wiatr >1,5 Nm.

7. Wyścig II regat ELJACHT Cup 2015 przeprowadzony będzie na trasie rozpoczynającej się bokiem na wiatr o długości >1 Nm, a następnie wyznaczonej stałymi znakami nawigacyjnymi, których kolejność i kierunek omijania zostanie ustalony w zależności od aktualnego kierunku wiatru. Wyścig ten jest jednocześnie wyścigiem o Puchar Dwóch Komandorów i będzie klasyfikowany odrębnie

8. Organizator regat ELJACHT Cup 2015 jest koordynatorem programu bloku regatowego i za jego pośrednictwem można uzyskać wszelkie niezbędne informacje w sprawie udziału w regatach organizowanych przez Jachtklub Kaliningradzki:

– Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu,

– Bursztynowy Żagiel,

– Puchar Dwóch Komandorów,

w tym również pozyskanie zaproszenia niezbędnego do uzyskania wizy wjazdowej na terytorium Federacji Rosyjskiej.

9. Regaty Bursztynowy Żagiel są jednowyścigowe, mają charakter towarzyski i stanowią formę zapoznania z akwenem regat ELJACHT Cup 2015.

10. Wyścigi regat ELJACHT Cup 2015 rozegrane zostaną na akwenach i trasach przewidzianych dla Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski 2015 rozgrywanych w terminie 03-05 lipca 2015.

 

Gdańsk, 10 czerwca 2015

ORGANIZATOR

Komentarze