Regatowy weekend

0
457

W dniach od 10 do 12.08.2012 r. odbędzie się kolejna edycja Szczecin Match Race – regat zaliczanych do Pucharu Świata w marchracingu. Na starcie 12 załóg z Polski, Holandii, Niemiec, Finlandii i Turcji, w tym 8 załóg z pierwszej setki światowego rankingu. Wśród tego doborowego towarzystwa znajdują się dwie szczecińskie załogi: Kacpra Tuńskiego oraz Patryka Zbroi.

W piątek i sobotę (w godz. od 1000 do 1800) przewidziana jest runda kwalifikacyjna. Regaty na tym etapie odbywać się będą na Jez. Dąbie przy Centrum Żeglarskim (ul. Przestrzenna) w Szczecinie . Półfinały i finały odbędą się w niedzielę (12.08.2012 r.) w godz. od 10.00 do 15.00 na Odrze u stóp Wałów Chrobrego.

W tej imprezie załoga Patryka Zbroi płynie w składzie:

  1. Maciej Gonerko – trymer żagli przednich,

  2. Marek „Dziki” Prokopiak – pitman, trymer grota,

  3. Patryk Zbroja – sternik.

Zapraszamy do kibicowania! Organizatorzy – Polish Match Tour zapewniają komentarz na żywo znanego dziennikarza sportowego Dariusza Urbanowicza. Szczegóły można znaleźć na stronie organizatorów:www.polishmatch.pl

To będzie duże sportowe wydarzenie. Tym bardziej, że stawką jest kwalifikacja zwycięzców do kolejnej imprezy – Sopot Match Race, czyli regat w których startują najlepsi żeglarze na Świecie…

 

Równolegle, nasz jacht s/y TOMAHAWK weźmie udział (choć w dość eksperymentalnym składzie) w żeglarskim klasyku naszego wybrzeża czyli Regatach Unity Line (na trasie Świnoujście-Kroslin-Świnoujście).

Za sterem wyczynowego jachtu stanie doświadczony Zbigniew Zbroja. W skład załogi wchodzą:

1/ Jerzy Myłka

2/ Paweł Bocher

3/ Jarosław Pokropiński

4/ Ewa Bocher

5/ Zbigniew Sawicki

 

To będzie pracowity okres. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do śledzenia wyników również na profilu szczecińskiego Teamu:

https://www.facebook.com/pages/Patryk-Zbroja-Yacht-Racing-Team/152117631464946?ref=hl

pozdrawiam

(…) Patryk Zbroja

 

Komentarze