Rainmaker Racing Team Mistrzem Polski 2015 w Match Racingu

0
562

 

 

W dniach 16-18.10.2015 na wodach Zatoki Gdańskiej 10 najlepszych polskich załóg rywalizowało na jachtach Delphia 24 o tytuł Mistrza Polski w Match Racingu.

Przez dwa dni komisja sędziowska z sędzią głównym Bartoszem Gruszką – przy słabym lecz stałym wietrze – przeprowadziła łącznie 21 serii wyścigów w trzech rundach: eliminacyjnej (każdy z każdym), półfinałach i finałach. W regatach bezkonkurencyjna okazała się załoga Rainmaker Racing Team w składzie: Marek Stańczyk – sternik, Łukasz Kacprowski – dziobowy, Michał Szmul – trymer żagli przednich i Kuba Pawluk – trymer grota. Załoga Rainmakera z liderem Markiem Stańczykiem wygrała wszystkie wyścigi pokonując w półfinale załogę Karola Górskiego, a w finale – w takim samym wymiarze – załogę Łukasza Wosińskiego. W małym finale ubiegłoroczny Mistrz Polski Przemysław Tarnacki pokonał 2-1 Karola Górskiego zdobywając tym samym 3 miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski 2015.

 

Lider mistrzowskiej załogi Rainmaker Racing Team Marek Stańczyk po zawodach stwierdził: „Cieszymy się z Mistrzostwa Polski. Satysfakcja jest tym większa, że od tego roku „patronem” zwycięskiego pucharu jest nasz nieżyjący przyjaciel i były członek załogi – Dominik Doman Niśkiewicz. Historia zatoczyła koło – to tutaj w Gdyni w 2007 roku startując z Dominikiem wygraliśmy pierwsze Mistrzostwa Polski w Match Racingu i po ośmiu latach odzyskaliśmy ten cenny tytuł. Same regaty były dla nas bardzo udane, szczególnie, że względu na stały wiatr o zwycięstwie nie decydowało szczęście lub przypadek, lecz umiejętności czysto sportowe. Moja załoga w każdym wyścigu pokazała żelazną konsekwencję w realizacji taktyki i najwyższe umiejętności w prowadzeniu jacht i trymowaniu żagli. Zaprocentowało zarówno doświadczenie żeglarskie, jak i realizacja założeń poczynionych na cały mijający sezon. Kończąc sezon tym mocnym akcentem zrealizowaliśmy nasz plan, czyli wysoko punktowaliśmy w czterech kolejnych regatach. Daje nam to dobrą pozycję wyjściową do ataku na pierwszą 15-tkę Pucharu Świata w 2016 roku.”

 

Bazą regat był YKP Gdynia, organizatorem Elite Sails Academy i Łukasz Wosiński.

Rainmaker Racing Team to zespół doświadczonych żeglarzy (Marek Stańczyk, Michał Szmul, Łukasz Stefaniuk, Kuba Pawluk, Łukasz Kacprowski) startujących w regatach match racingowego Pucharu Świata. Zespół wspierają sponsorzy: N Fun Yachting (producent jachtów N Fun 30) oraz Rainmaker Yacht Club (ekskluzywne czartery na Mazurach), a ubiera producent wysokiej klasy odzieży żeglarskiej – firma Henri Lloyd.

Komentarze