Radek Kowalczyk: pierwszy Polak, który drugi raz wystartuje w Mini Transat

0
675

 

Wczoraj, w poniedziałek 31 sierpnia, w Urzędzie Miasta w Szczecinie odbyła się konferencja prasowa Radka Kowalczyka, podsumowująca dotychczasowe osiągnięcia żeglarza, ukoronowane uzyskaniem kwalifikacji do regat Mini Transat po raz drugi w karierze.

 

Obecny na konferencji Edward Osina – Prezes firmy CALBUD, będącej głównym sponsorem startów Radka Kowalczyka w kwalifikacjach oraz regatach Mini Transat, tak mówił o zaangażowaniu firmy w ten żeglarski projekt:

„Pierwszy start Radka w Mini Transat 2011 był ukoronowaniem jubileuszu 20-lecia istnienia naszej firmy, który obchodziliśmy w 2011 roku. Mini Transat 2015 jest z kolei pięknym wstępem do jubileuszu 25-lecia firmy Calbud, który przypada na 2016 rok. Tym bardziej cieszę się, że jako szczecińska firma, razem ze szczecińską stocznią, możemy wspierać szczecińskiego sportowca”.

 

Krzysztof Soska – Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin – zadeklarował pełne wsparcie projektu Mini Transat 2015 przez Urząd Miasta, przede wszystkim poprzez działania promocyjne prowadzone za pośrednictwem kanałów informacyjnych Urzędu.

 

Jeszcze w tym tygodniu Radek Kowalczyk wyruszy do Francji na start tych wyjątkowych regat – samotnie, na bardzo małym jachcie, przez jesienny Atlantyk. „Dziś i jutro potrwają jeszcze kosmetyczne prace przy jachcie” – mówi. „Najpóźniej we środę ruszam do Francji. 9 września muszę być już w porcie startu, Douarnenez. 13 września zaplanowano regaty prologu, a 19 września startujemy” – dodaje. „Mam nadzieję, że po raz drugi uda mi się znaleźć na mecie tego wyścigu, z jak najlepszym wynikiem”.

 

 

Zapraszamy na: https://www.facebook.com/calbudTEAM

 

Komentarze