Puchary rozdane

0
366

Elbląscy żeglarze są zadowoleni z mijającego sezonu żeglarskiego na Zalewie Wiślanym. Przede wszystkim wreszcie przełamali dotychczasową hegemonię Rosjan. Najbardziej jednak cieszą się na następny sezon, w którym otwarte zostaną nowoczesne mariny na Zalewie.

18 listopada w CSE Światowid odbyło się spotkanie kończące sezon żeglarski, podczas którego najlepsi żeglarze otrzymali od marszałka województwa Jacka Protasa Puchary Grand Prix Zalewu Wiślanego. Marszałek wyjątkowo w tym roku nie mógł uczestniczyć w Grand Prix 2011, więc reprezentował go dyr. Biura Regionalnego w Elblągu Jerzy Wcisła.

Imprezę zaszczycił swoją obecnością Konsul Generalny RP w Kaliningradzie Marek Gołkowski. Wśród gości znaleźli się goście z Obwodu Kaliningradzkiego, województwa pomorskiego, samorządowy z miast, gmin i powiatów nadzalewowych oraz – przede wszystkim – żeglarze, wodniacy i organizatorzy życia żeglarskiego.

Jerzy Wcisła wręczył w imieniu Marszałka Jacka Protasa puchary najlepszym żeglarzom tegorocznych regat na Zalewie Wiślanym: Błażejowi Olszewskiemu (I miejsce), Stefanowi Politańskiemu (II) i Krzysztofowi Zalewskiemu-Korziuk (III). Wyróżniono ponadto najlepszą żeglarkę Joannę Kapczyńską oraz żeglarza z zaprzyjaźnionego Kaliningradu – Alekseya Gradobitova.

Przedsięwzięcie było dobrą okazją, by podziękować ustępującemu z funkcji prezesa Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Henrykowi Fallowi, za wkład w rozwój żeglarstwa i turystyki wodnej w naszym regionie. H. Fall funkcję prezesa pełnił przez ćwierć wieku, wychował nowe pokolenie żeglarzy, jego staraniem zrealizowano wiele przedsięwzięć, w tym m.in. port żeglarski w Krynicy Morskiej.

Podsumowania sezonu żeglarskiego 2011 dokonał Bogdan Justyński, znakomity żeglarz, Komandor w Jachtklubie Elbląg, sternik zwycięskiego w tegorocznych regatach jachtu „Strefa Ciszy II”. W zwycięskiej załodze płynęli poza nim: Janusz Justyński (sternik) oraz przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego: Zygmunt Bauman (skarbnik województwa) i Jerzy Wcisła. Wszyscy otrzymali pamiątkowe grafiki. Członkowie Ogniska Sportów Wodnych „FALA” w Elblągu przekazali na ręce Jerzego Wcisła dyplom z podziękowaniem za wsparcie w realizacji działań programowych.

Na zakończenie wszyscy spotkali się wspólnej biesiadzie.

Jolanta Małkowska
Źródło: info.elblag.pl

Komentarze