Puchar świata w żeglarstwie Hyeres 2013. Udany dzień Polaków

0
389

Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot, ENERGA Sailing Team) zajął drugie i pierwsze miejsce w dzisiejszych wyścigach żeglarskiego pucharu świata rozgrywanego u wybrzeży francuskiego Hyeres. Pozostałe polskie załogi zaliczyły również dobry dzień!

Prognozy zapowiadały na dziś silny wiatr, jednak od rana pogoda zaskoczyła wszystkich i na wiatr trzeba było czekać. Z godziny na godzinę przybywało go jednak na akwenie i dzień zakończył się warunkami zbliżonymi do wczorajszych.

Po raz kolejny znakomicie żeglował Przemysław Miarczyński, który mijał linię mety na drugiej i pierwszej pozycji dzięki czemu awansował na drugie miejsce. Do prowadzącego Francuza Louisa Giard traci tylko dwa punkty. Na czwartym miejscu utrzymał się Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team), który dziś zajmował odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Strata gdańszczanina do lidera wynosi sześć punktów.

„Nie jestem do końca zadowolony, ponieważ cały czas poszukuje prędkości. Pierwsza dwójka lekko mi odjeżdża, ale do końca regat jeszcze cztery wyścigi, a różnice są niewielkie, więc wszystko jest w zasięgu” – powiedział tuż po wyścigach Piotr Myszka

Nasze panie w klasie RS:X żeglują ze zmiennym szczęściem. Bardzo dobre wyścigi przeplatają nieco słabszymi. Hanna Zembrzuska (CŻ Szczecin), Kamila Smektała (YKP Warszawa) oraz Małgorzata Białecka (SKŻ Hestia Sopot) zajmują miejsca od dziesiątego do dwunastego i wygląda na to, że jutro stoczą ze sobą pojedynek o ostatnie miejsce premiowane awansem do wyścigów medalowych.

Znakomicie spisały się dziś w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik. Załoga SEJK Pogoń Szczecin dopływała do mety na pozycjach drugiej i siódmej i w klasyfikacji generalnej awansowała na siódmą pozycję. Agnieszka Skrzypulec toczy „symboliczny” pojedynek ze swoją poprzednią załogantką, z którą startowała na Igrzyskach w Londynie, a która obecnie reprezentuje… Austrię. Jolanta Ogar z Larą Vadlau są dziewiąte.

„Wyścigi medalowe są na wyciągnięcie ręki. Mamy wielką ochotę w nich wystartować i dzięki temu zostać w szczęśliwym dla nas Hyeres jeden dzień dłużej” – powiedziała Agnieszka Skrzypulec

Pecha miała załoga klasy 49er Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team). W ostatnim wyścigu dnia, w którym na metę dopłynęli na trzeciej pozycji okazało się, że mieli minimalny falstart. W dwóch wcześniejszych wyścigach finiszowali na 2. i 15. Pozycji, co łącznie daje im wysoką dziesiątą lokatę. Druga Polska załoga w tej klasie Tomasz Januszewski / Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn) są dwudzieści drudzy.

Dobry dzień zaliczyła Anna Weinzieher (AZS UW Warszawa, ENERGA Sailing Team). Mimo słabszego pierwszego wyścigu, w drugim dopłynęła do mety na piątej pozycji co dało jej łącznie awans na jedenaste miejsce i wyścigi medalowe wydają się w zasięgu. Paulina Czubachowska (UKS FIR Warszawa) jest dwudziesta pierwsza.

Nieco gorzej spisał się Kacper Ziemiński (SEJK Pogoń Szczecin), który w klasie Laser Standard kończył dzisiejsze wyścigi w okolicach dwudziestego miejsca przez co łącznie spadł na pozycję siedemnastą.

W dniu jutrzejszym ostatnie dwa wyścigi fazy finałowej. Zadecydują one o składach wyścigów medalowych, które zaplanowane są na sobotę

 

Zapraszamy do śledzenia wyników na: http://swc.ffvoile.com a na relacje zapraszamy na stronę Polskiego Związku Żeglarskiego http://www.pya.org.pl i facebook https://www.facebook.com/polsailing

Komentarze