Puchar RS Tera

0
764

Plany wprowadzenia RS Tera, jako oficjalnej klasy szkoleniowej, w Polsce musiały zostać odłożone w przyszłość z powodu braku wsparcia ze strony sponsorów wspólnej inicjatywy Polskiego Związku Żeglarskiego i mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza. Jednak dzięki promocji tej klasy na regatach w całej Polsce młodzi żeglarze zdążyli już się do nich przekonać i chcą na nich pływać. Kilka tego typu łódek pozostaje do dyspozycji żeglarzy w Porcie Nieporęt nad Zalewem Zegrzyńskim. 

RS Tera, to jednoosobowa, nowoczesna łódka z angielskiej stoczni RS Sailing. Jest wygodna, niewielka i lekka, co sprawia, że jest idealną jednostką do szkolenia młodych żeglarzy i świetną propozycją dla osób, które chcą kontynuować żeglowanie po Optimiście zanim przesiądą się na Lasery lub 29ery.
 
25 czerwca w Porcie Jachtowym Nieporęt odbyły się regaty o Puchar RS Tera. Na starcie stanęło 6 łódek, na których ścigali się zawodnicy żeglujący na co dzień w klasie Optymist w grupie A oraz, startujący na RS Terach, zawodnicy grupy B. Pogoda była piękna, więc młodzi zawodnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami podczas aż 6 wyścigów. Ostatecznie zwyciężył Bartosz Piotrowski, kolejne dwa miejsca zajęły siostry Magda i Paulina Placzke. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do próbowania sił na RS Terach.

Komentarze