Puchar PZŻ w żeglarstwie – Windsurfing otwiera zawody

0
515

PIOTR MYSZKA (AZS AWFIS GDAŃSK, ENERGA SAILING) WŚRÓD MĘŻCZYZN ORAZ MAJA DZIARNOWSKA (SKŻ ERGO HESTIA SOPOT) WŚRÓD KOBIET ZAJMUJĄ PIERWSZE POZYCJE PO INAUGURACYJNYCH WYŚCIGACH REGAT O PUCHAR POLSKIEGO ZWIĄZKU ŻEGLARSKIEGO, KTÓRE ROZPOCZĘŁY SIĘ DZIŚ W PUCKU

W pierwszych dwóch wyścigach Piotr Myszka miał ułatwione zadanie, gdyż nie wystartował w nich największy rywal do zwycięstwa Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot, ENERGA Sailing Team). „Pont” podszedł do rywalizacji bardziej ulgowo i traktuje regaty bardzo szkoleniowo, aby nabrać sił przed zaplanowanym na przyszły tydzień pucharem Europy w Holandii. Myszka wygrał dwa wyścigi, a w trzecim górą był Miarczyński. Bardzo dobrze żeglował również mistrz świata i Europy juniorów Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który w klasyfikacji generalnej zajmuje drugą pozycję tuż za Myszką.

Wśród pań zgodnie z przewidywaniami bardzo dobrze żeglowała Maja Dziarnowska, która po pierwszym dniu rywalizacji wyprzedza Małgorzatę Białecką (SKŻ Ergo Hestia Sopot) oraz Kamilę Smektałę (YKP Warszawa).

W klasyfikacji juniorów prowadzą odpowiednio Klaudia Mańkucka (GKŻ Gdańsk) wśród dziewcząt oraz Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) wśród chłopców.

W klasie przygotowawczej Techno293 liderami są Patrycja Skórzewska (UJKS Szturwał Kalisz) i Mateusz Grochowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

Pozostałe klasy olimpijskie przystąpią do rywalizacji w dniu jutrzejszym.

Rywalizacja potrwa do niedzieli. Organizatorami regat są Polski Związek Żeglarski oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku. Na relację i wyniki zapraszamy na stronę PZŻ http://www.pya.org.pl oraz facebookhttps://www.facebook.com/polsailing

Wyniki dzień 1:

RS:X

Techno293

Źródło: www.sport.pya.org.pl

Komentarze