Puchar Prezydenta Miasta Gdyni

0
486

SŁONECZNA POGODA I SŁABY WIATR POWITAŁ UCZESTNIKÓW PIERWSZEGO DNIA REGAT, W KTÓRYM UDAŁO ROZEGRAĆ SIĘ TRZY WYŚCIGI WE WSZYSTKICH KLASACH.

Ponad 150 zawodników w 7 klasach rozpoczęło zmagania w regatach o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni. Słoneczna pogoda i słaby wiatr powitał dziś uczestników pierwszego dnia regat, w którym udało rozegrać się trzy wyścigi we wszystkich klasach (w klasie 29er – 5 wyścigów).

Rozpoczęte 07.06 regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni to jedne z trzech, po Mistrzostwach Polski i Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego, najważniejszych imprez krajowych w klasach olimpijskich i przygotowawczych. Do Gdyni zjechało ponad 150 zawodników, którzy od piątku rywalizują na wodzie o prymat najlepszych.

Organizatorem regat jest Yacht Klub Polski Gdynia przy wsparciu Polskiego Związku Żeglarskiego i Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Regaty są dofinansowane ze środków gminy Gdynia. Partnerami regat są Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski i Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej w Gdyni.

Jutro kolejne wyścigi regat. Żeglarze wypływają z Mariny Gdynia o godzinie 10 i będą powracać około godziny 16. Trasy regat ustawione w pobliżu Bulwaru Nadmorskiego doskonale pozwalają obserwować zmagania na wodzie. Zapraszamy do kibicowania!

Tekst: Sebastian Wójcikowski – YKP Gdynia, Foto: Natalia Szymczyk

WYNIKI

Źródło: www.sport.pya.org.pl

Komentarze