PUCHAR PREZESA KROŚNIEŃSKIEGO OZŻ – ELIMINACJE PPJK i ” Puchar Soliny”

0
426

 

       W dniach 13-14 czerwca 2015r na Jeziorze Solińskim odbyły się regaty o ”Puchar Prezesa Krośnieńskiego OZŻ”będące jednocześnie eliminacją ”Pucharu Polski Jachtów Kabinowych” i  ”Pucharu  Soliny”.

           Do regat zgłoszono 27 jachtów w klasach: Sport, T-3, T-2,T-1, Laser .

Niestety nie dopisały ” Omegi” ponieważ w tym terminie rozgrywane były również  mistrzostwa klasy Omega.

 

 

           Sobota, pierwszy dzień regat powitał żeglarzy rewelacyjną pogodą . Czyste słoneczne niebo i wiatr dochodzący do 5B.

Jachty wystartowały o godz 12-tej . Do godziny 17- tej rozegrano cztery wyścigi.

Po sobotnich wyścigach i obejrzeniu meczu Polska  – Gruzja wszyscy bawili się w ośrodku przy tradycyjnym posiłku i piwku przygotowanym przez firmę cateringową . Zespół muzyczny przygrywał do tańca do późnych godzin nocnych.

           W niedzielę wydawało się że nie da się już rozegrać  wyścigów ponieważ  do godziny 11- tej  niebo zasnuło się czarnymi chmurami z których w każdej chwili mógł lunąć potężny deszcz. Jednak chwilę później  sytuacja uległa  zmianie, wiatr przegonił chmury  i można było wystartować .

 

 

           Rozegrano tylko jeden bieg,  gdyż znowu  pogoda uległa zmianie .

O godzinie 15 – tej po podliczeniu wyników na zakończenie regat  rozdano zwycięzcom  Puchary i Dyplomy . Regaty podsumował Sędzia Jarosław Bazylko, który  jak zwykle bardzo sprawnie i profesjonalnie  poprowadził regaty.

           Nie odbyło się bez Tradycyjnego protestu  złożonego przez  Grzesia Gintera .

Z Polski przybyło trzy jachty podobnie jak w roku  ubiegłym. Niestety Solina leży na południowym krańcu  Polski  i dla żeglarzy jest to kosztowna wyprawa, lecz atmosfera  w ośrodku KOŻŻ , piękne widoki    oraz nieprzewidywalny wiatr  w pełni rekompensują  trudy wyprawy.

 

 

WYNIKI:

1/  Klasa Sport           I m –      CELLFAST                          – sternik  Piotr Kędziora

2/ Klasa  T-3               I m –     VOLKSWAGEN  LEASING – sternik  Wojciech Spisak

3/ Klasa T-2               I m  –     WAMOT                              – sternik  Wacław Skiba

4/ Klasa T-1               I m  –    MARINER                           – sternik Robert Buczek

5/Klasa Laser            I m                                                  – sternik Łukasz Torma

 

 

                                                                                             przygotowała

                                                                                         Liliana Guzik

Komentarze