Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia

0
662

W DNIACH 19-21 LIPCA SOPOCKI KLUB ŻEGLARSKI ERGO HESTIA SOPOT PO RAZ DWUNASTY GOŚCIŁ ZAWODNIKÓW WALCZĄCYCH O PUCHAR PREZESA ERGO HESTII, W RAMACH KTÓRYCH O TYTUŁ MISTRZA POLSKI ŚCIGALI SIĘ WINDSURFERZY KLASY RACEBOARD.

W dniach 19-21 lipca  Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia Sopot po raz dwunasty gościł zawodników walczących o Puchar Prezesa Ergo Hestii, w ramach których o tytuł Mistrza Polski ścigali się windsurferzy klasy Raceboard. Na starcie stanęło blisko stu zawodników z całego świata, którzy  podczas trzydniowej walki wykazali się niesamowitymi umiejętnościami żeglarskimi, doskonałą kondycją sportową i -godną pozazdroszczenia- wolą walki o złoto. Walką także z wiatrem- wiejącym momentami nawet do 26 węzłów.

„Regaty zostały przeprowadzone bardzo sprawnie i na bardzo wysokim poziomie. Jeżeli komisja będzie tak dalej działać, to będziemy mieć najlepsze Mistrzostwa Świata w historii!- komentuje Mariusz Nalewajek, trener zawodników klubu BAZY MRĄGOWO.

„Było tak dobrze, bo był dobry wiatr”- surowo kwituje główny sędzia, Ewa Jodłowska.
Warunki atmosferyczne pozwoliły organizatorom na rozegranie wszystkich planowanych dziewięciu wyścigów w klasach Techno293 7.8, 6.8 i 5.8, oraz siedmiu biegów w Raceboardzie.

Ujarzmienie wód Bałtyku nie sprawiło najmniejszych problemów zawodnikom z Hong Kongu. Reprezentanci tego kraju zdominowali wyścig w klasie Techno293 7.8, pozostawiając swoich rywalów (i rywalki) daleko w tyle. „Gdy fale były niewielkie, nie było ciężko”- śmieją się zawodnicy z Hong Kongu- „regaty były po prostu świetne”. Nic dziwnego, że tak pozytywnie oceniają regaty, skoro już od pierwszego wyścigu byli liderami w tabeli. Kikabhoy Rafeek wywalczył złoto z wynikiem 9 punktów, zaś Ma Kwan Ching- z punktami 8. W klasie Techno293 6.8 na prowadzeniu utrzymał się zawodnik GDAŃSKIEGO KLUBU ŻEGLARSKIEGO, Mikołaj Mańkucki, który objął  prowadzenie w dniu wczorajszym, a całe regaty zakończył z wynikiem 114 punktów. Wśród dziewczyn niespodzianki nie było. Lidia Sulikowska (61 pkt) z UKS HALS SOPOT pokonała konkurencję, wyprzedzając wicemistrzynię ponad dwukrotną przewagą punktową. Podobnie w tyle zostawił rywalów Maciek Zalewski (BAZA MRĄGOWO), który wygrał regaty na najmniejszym żaglu z wynikiem 8 punktów. Zawodniczka Agata Zych z UKS HALS SOPOT wypływała złoto pokonując jej jedyną rywalkę, Dominikę Krause.

Zgodnie z przewidywaniami, oficjalnym Mistrzem Polski Raceboard został Maksymilian Wójcik, który pokonując swojego starszego brata, Maćka Wójcika, potwierdził…klasę. Zacięta walka o srebro stoczona pomiędzy starszym Wójcikiem, a trenerem Sopockiego Klubu Żeglarskiego Michałem Pietrosiukiem, zakończyła się zwycięstwem tego pierwszego.

„Maks jest nie do pokonania, ale zabrakło spokoju, żeby pokonać Maćka”- podsumował Pietrosiuk. Mało brakowało, ale widowisko było pierwszorzędne, za co dziękujemy wszystkim trzem zawodnikom SKŻ Ergo Hestia Sopot.

Wśród kobiet zwyciężyła Czeszka, Jana Slivova, a tytuł Mistrza Polski w kategorii Masters (powyżej 35 roku życia) wywalczył zawodnik Sopockiego Klubu Żeglarskiego, Paweł Frydrychowicz.

Wszystkim uczestnikom ogromnie gratulujemy i życzymy powodzenia na zbliżających się Ergo Hestia Cup – Mistrzostwach Świata Techno293.

Justyna Jaranowska

TECHNO293 7.8 BOYS
1. KIKABHOY RAFEEK (WINDSURFING ASSOSACION OF HONG KONG)- 9 PKT
2. LEUNG TSZ CHUNG (WINDSURFING ASSOSACION OF HONG KONG)- 18PKT
3. MIKHAIL MARTYNOV(BOOMERANG)- 34 PKT

TECHNO293 7.8 GIRLS
1. MA KWAN CHING (WINDSURFING ASSOSACION OF HONG KONG)- 8 PKT
2. PATRYCJA SKÓRZEWSKA( SZTURWAŁ KALISZ)- 18 PKT
3.CHOI WING CHI(WINDSURFING ASSOSACION OF HONG KONG)-  25 PKT

TECHNO293 6.8 BOYS
1. MIKOŁAJ MAŃKUCKI  (GDAŃSKI KLUB ŻEGLARSKI)- 114 PKT
2. MATEUSZ KRAŚNIEWSKI (GDAŃSKI KLUB ŻEGLARSKI)- 154 PKT
3. MIKOŁAJ PAWŁOWSKI (UKS HALS SOPOT)- 211PKT

TECHNO293 6.8 GIRLS
1. LIDIA SULIKOWSKA (UKS HALS SOPOT)- 61 PKT
2. MAGDA MAJEWSKA (BAZA MRĄGOWO)- 124 PKT
3.ZUZIA SUCHCICKA (UKS HALS SOPOT)- 175 PKT

TECHNO 293 5.8 BOYS
1. MACIEK ZALEWSKI (BAZA MRĄGOWO)- 8 PKT
2. JAKUB SYKUŁA(UKS HALS SOPOT)- 37 PKT
3. WOJCIECH KORYBALSKI(UKS HALS SOPOT)- 39 PKT

TECHNO 293 5.8 GIRLS
1. AGATA ZYCH(UKS HALS SOPOT)- 63 PKT
2. DOMINIKA KRAUSE(UKS HALS SOPOT)- 69 PKT

RACEBOARD MEN
1.MAKSYMILIAN WÓJCIK(SKŻ ERGO HESTIA SOPOT)- 6 PKT
2.MACIEJ WÓJCIK(SKŻ ERGO HESTIA SOPOT)- 12 PKT
3.MICHAŁ PIETROSIUK( SKŻ ERGO HESTIA SOPOT)-17 PKT

RACEBOARD WOMEN
1.JANA SLIVOVA (YC NECHRANICE)- 48 PKT
2.XANTHE BOWATER(NAVAL POINT CLUB LYTLELTON)- 95 PKT
3.KRYSTYNA SOŁTYKA (SKŻ ERGO HESTIA SOPOT)- 112 PKT

RACEBOARD MASTERS
1. PAWEŁ FRYDRYCHOWICZ(SKŻ ERGO HESTIA SOPOT)-35 PKT
2. GRZEGORZ PIŃKOWSKI- 54 PKT
3. MICHAŁ SRZEDNICKI(SZTURWAŁ KALISZ)-  83 PKT

Komentarze