Puchar Polski klasy 505 – pora na Zbąszyń

0
599

Miesiąc po zmaganiach w Gdyni polskie 505ki ruszają do Zbąszynia. Druga impreza Pucharu Polski klasy 505 już w najbliższą sobotę. Tym razem załogi walczyć będą o zwycięstwo na wymagającym akwenie, którym jest jezioro Błędno.

Już w najbliższą sobotę w Zbąszyniu rozpocznie się druga odsłona Pucharu Polski Klasy 505. Przez dwa dni, 21 i 22 czerwca na wodach jeziora Błędno żeglarze będą walczyć o miejsca na podium oraz punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Zbąszyńskie regaty to jedna z najliczniej obsadzonych imprez. Swój przyjazd zapowiedziała większość załóg startujących w Polsce. Oprócz doświadczonych zawodników, dla których te regaty stanowią element przygotowań do Mistrzostw Świata w Kilonii, na wodach Błędna pojawią się też debiutanci, którzy dopiero w tym roku przesiedli się z innych konstrukcji na regatowe „piątki”.

Jezioro Błędno to typowo śródlądowy akwen ze zmiennymi warunkami wiatrowymi. Duże zmiany siły i kierunku wiatru dają pole do popisu dla załóg na co dzień pływających na śródlądziu. Pozostałe regaty Pucharu Polski rozgrywane są na większych akwenach.  Zróżnicowane miejsca rozgrywania regat klasy 505 i panujące na nich specyficzne warunki wymagają od zawodników wszechstronności w tej dyscyplinie.

Dla osób zainteresowanych nasza klasą, a nie posiadających swojego sprzętu przygotowaliśmy dodatkowy jacht na którym za darmo będą mogli wystartować nasi sympatycy. To świeżo sprowadzona z Anglii łódź, w pełni przygotowana do startu w regatach.

Bardzo interesująco zapowiada się pozasportowa część regat. W sobotę wieczorem na plaży miejskiej odbędzie się cykl imprez związanych z Nocą Świętojańską. Dla zawodników klasy 505 zaplanowano tam szczególną rolę i miejsce.

Dziękujemy partnerom i sponsorom regat jak Hotel Podzamcze,  Urząd Miasta i Gminy Zbąszyń oraz przyjaznej klasie 505 firmie Iwatromierze.pl, która nagradza najlepszych zawodników jedynymi w swoim rodzaju wiatromierzami działającymi ze smatrfonem.

Zdjęcia Jacek Paluchowski

 

 

 

 

Komentarze