Puchar Polski klasy 505 – Memoriał Macieja Szosta

0
480

Już za tydzień, w dniach 18-19 października, żeglarze klasy 505, spotykają się na ostatnich regatach Pucharu Polski.  Regaty zostaną rozegrane na Zalewie Zegrzyńskim. Organizatorem imprezy jest Klub Sportowy „Spójnia  Warszawa”.

Mistrzostwa Polski już za nami, więc regaty w Warszawie to ostatnia okazja do wspólnego spotkania i zdobycia cennych pucharowych punktów. Swój przyjazd zapowiedziała większość załóg startujących w Pucharze Polski. Przynajmniej kilka z nich zaplanowało wcześniejszy przyjazd na akwen regat. Już w piątek zawodnicy rozpoczną treningi przygotowujące do wyścigów. 

Od kliku lat pogoda pozwala na żeglowanie praktycznie do listopada, także regaty te pozwalają na wydłużenie sezonu regatowego. 

W ostatnim czasie warszawska flota „pięćsetpiątek” rozwija się najszybciej, dlatego też, po kilku latach nieobecności regaty Pucharu Polski 505 wracają właśnie do stolicy.  Nad Zalewem Zegrzyńskim stacjonuje obecnie 6 jachtów klasy 505. Czy w wyścigach na własnym akwenie zwyciężą stołeczni zawodnicy? Czy Matusz Jura i Bartek Chroł będą w stanie powtórzyć sukces z pierwszych regat tego sezonu?

Regaty na Zegrzu to także dobra okazja, aby na żywo zapoznać się z jachtami klasy 505. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Przebieg regat będzie można śledzić na profilu facebook lasy 505: https://www.facebook.com/505Polska

Zawiadomienie o regatach dostępne jest na stronie Klubu „Spójnia Warszawa”: http://www.ksspojnia.pl/

Komentarze