Puchar Polski Klasy 505 – KALENDARZ REGAT

0
540

Czas już najwyższy ogłosić oficjalny, „pięćsetpiątkowy” rozkład jazdy na sezon żeglarski 2015!

Mamy nadzieje, że terminy i lokalizacje przypadną Wam do gustu i licznie spotkamy się na wszystkich imprezach.

Biorąc pod uwagę Wasze opinie dotyczące zasad punktowania regat Pucharu Polski przygotowaliśmy również nowy system przyznawania pucharowych punktów. Szczegóły już wkrótce!

 

Puchar Polski 505 – 2015:

 

PP1 | Gdynia | 23-24 maj 2015 | Regaty Otwarcia Sezonu

obraz nr 1

Sezon, jak co roku, rozpoczynamy w Gdyni. Organizatorem regat będzie bardzo przyjazny klasie 505 Yacht Klub Stal Gdynia – siedziba Polskiego Stowarzyszenia Klasy 505 i miejsce stacjonowania aż 6 naszych załóg. To właśnie w YK Stal trenują 3 najszybsze załogi w Polsce. Dwie warszawskie załogi, w poszukiwaniu odpowiedniego treningu, przenoszą się do Gdyni już na początku kwietnia.

Regaty w Gdyni to najlepsza okazja do porządnego rozpływania – morski akwen i stały wiatr. To tutaj, po raz pierwszy dowiemy się, kto będzie rozdawał karty w nowym sezonie. Nowe jachty, nowe składy załóg rodzą wiele pytań. Pierwsze odpowiedzi – już wkrótce!

Organizacja i osoby kontaktowe: Przemek Zagórski i Łukasz Skrzycki

 


 

PP2 | Zbąszyń | 20-21 czerwiec 2015

obraz nr 2

Jedna z ulubionych imprez „pięćsetpiątkarzy”. Ścigamy się na wodach jeziora Błędno, organizatorem regat jest Zbąszyński Klub Żeglarski. Wyścigi uatrakcyjnią nam wydarzenia związane z hucznymi obchodami Nocy Świętojańskiej organizowane przez władze miasta. Oprócz wyścigów, czekają na nas wieczorne koncerty, pikniki, Świtezianki, wianki i nocne parady po jeziorze.

Organizacja i osoby kontaktowe: Andrzej Borowiak

 


 

PP3 | Kamień Pomorski | 17-19 lipiec 2015 

obraz nr 3

W lipcu w Polsce zazwyczaj nigdzie nie wieje. Wiele jeziorowych imprez zaczyna się i kończy przy barze. Dlatego organizując regaty w tym terminie wybraliśmy jeden z najbardziej wietrznych akwenów na naszym wybrzeżu. Ścigamy się na Zalewie Kamienieckim. Miejsce to jest dobrze znane „pięćsetpiatkarzom” – to tutaj już trzykrotnie odbyły się Mistrzostwa Polski. W Kamieniu wiatru nigdy nam nie zabrakło…

W regatach w Kamieniu wezmą udział załogi z Niemiec i Danii – będzie to kolejna okazja do wymiany doświadczeń z doświadczonymi kolegami z zagranicy.

Organizacja i osoby kontaktowe: Wojciech Denderski i Piotr Rzezak

 


 

PP4 | Krynica Morska | 20-23 sierpień 2015 | Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej

obraz nr 4

Pierwsza nowość w tegorocznym kalendarzu! Regaty zostaną zorganizowane pod patronatem Burmistrza Miasta Krynica Morska, pana Krzysztofa Swata.

Krynica Morska jest znaną, turystyczną miejscowością wspaniale zlokalizowaną na Mierzei Wiślanej. Wąski, malowniczy półwysep z dwóch stron otoczony jest wodami Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego. Miejscowość od wielu lat słynie ze wspaniałych, czystych plaż.

„Pięćsetpiątki” jeszcze nie ścigały się na wodach Zalewu Wiślanego. Jest to ciekawy akwen, na którym możecie spodziewać się zarówno typowo jeziorowych jak i wybitnie morskich warunków. Czeka na Was nowa infrastruktura klubu przygotowana w ramach projektu unijnego.

W dniach 20 – 21 sierpnia planujemy dni treningowe.  Doświadczeni zawodnicy będą na miejscu i chętnie udzielą pomocy wszystkim zainteresowanym zarówno na brzegu jak i na wodzie. Będzie to świetna okazja dla początkujących załóg, aby dowiedzieć się więcej o żeglowaniu na 505.

Mam nadzieję, iż do Krynicy przyjedziecie wraz z rodzinami. Jestem pewien, iż Wasi najbliżsi dobrze wypoczną na krynickich plażach a wieczorami znajdą dla siebie interesujące rozrywki.

Organizacja i osoby kontaktowe: Łukasz Skrzycki

 


 

PP5 | Puck | 11-13 wrzesień 2015 | Mistrzostwa Polski

obraz nr 5

Wody Zatoki Puckiej to jeden z najciekawszych spotów żeglarskich w Polsce. Wietrzny akwen i specyficzne zafalowanie. Puck to zwyczajowe miejsce treningów Polskiej Kadry Narodowej. To właśnie tutaj rozegramy najważniejszą imprezę sezonu – Mistrzostwa Polski. W tegorocznych regatach spodziewamy się udziału ponad 25 polskich załóg! Jesteśmy pewni, iż uda nam się zorganizować wspaniałą imprezę. Dzięki wsparciu sponsorów, dysponujemy solidnym budżetem, który możemy przeznaczyć na organizację tych regat.

Organizacja i osoby kontaktowe: Michał Olko i Przemysław Zagórski

 


 

PP6 | Warszawa | 17 – 18 październik 2015 | Regaty Zakończenia Sezonu

obraz nr 6

Sezon ponownie zamykamy późnymi regatami w Nieporęcie.  Staramy się możliwie wydłużyć regatowy sezon żeglarski. Na akwenie panują wymagające, jeziorowe warunki – zmienny wiatr i krótka trasa zawsze bardzo mieszają stawkę. Regaty na Zalewie na pewno zapewnią nam dużo emocjonującej rozrywki! W tym roku postaramy się zadbać o lepszą organizację części socjalnej regat.

Organizacja i osoby kontaktowe: Paweł Prus

 

http://www.int505.pl/ 

Komentarze