Puchar Korsarza – Ósmy raz a my ciagle się uczymy

0
1408

„Nie na końcu i nie pod dywan”
Na wstępie pragnę przeprosić za dość niefortunny błąd sędziego POZŻ i zwyczajne zlekceważnie pozostałych rywali w grupie ORC przez mierniczego tejże grupy. Tak się złożyło, że w tegorocznej edycji zdobywca Pucharu Korsarza w grupie ORC, zaraz po minięciu lini mety zgłosił protest na rywala ze swojej grupy przeliczeniowej, zwracając uwagę na nieuaktualnione świadectwo pomiarowe. Przeoczenia zdażają się najlepszym, a w proteście nie ma nic złego – swojego trzeba pilnować! Jednak po przeliczeniu wyników, gdy okazało się, że zgłaszający protest wygrał regaty, od protestu odstąpił. W związku z tym czas jachtu z nieaktualnym świadectwem został błędnie policzony, a w efekcie Zefirek pod Kpt. Stanisławem Bajerskim zajął IV m-ce. 

No cóż, jako prosty i z natury spolegliwy żeglarz, nie tak pojmuję promocję żeglarstwa wśród młodzieży. Żeglarska tuba propagandy swoje, a życie swoje, i powiem tylko tyle: w tym świecie nie jest kolorowo i nie będzie, jeżeli my nie damy dobrego przykładu!
Jeszcze raz, w imieniu Klubu i swoim, przepraszam wszystkich uczestników regat za zaistniałe nieporozumienie, a załodze ZEFIRKA gratuluję III m-ca, wywalczonego w uczciwej walce ze starymi wyjadaczami w grupie ORC!

 Należny Puchar wręczę osobiście na Gali Zakończenia MARISTO Cup & Bitwa o Gotland jesienią w Elblągu.
Poprawne wyniki regat o Puchar Korsarza prezentują się następująco:

Klasyfikacja Open
„Portowiec Gdański III” – Ireneusz Gardon (Jk Portowiec)
„Haddock” – Jarosław Zbikowski
„Magic” – Dariusz Zarwalski (Jachtklub Stoczni Gdańskiej)
„Ina” – Marcin Wągiel
„Manjana” – Piotr Królak
„Alf” – Anna Śledzińska
„Cappucino” – Piotr Ogiński (PKM Gdańsk)
„Chrobata” – Michał Korzeniewski
„Lady Ocet” – Tomasz Głuchowski (PKM Gdańsk)
„Pasion 2” – Edward Dopata (PKM Gdańsk)


Klasyfikacja KWR
Jaricho” – Piotr Korczak (JKM „Gryf” Gdynia)
„Quick Livener” – Jacek Zieliński (PKM Gdańsk)
„Stoczniowiec-80” – Jacek Gnyszka
„Hadar” – Jerzy Brezdeń
„Almak” – Andrzej Mielicki (Ośrodek Żeglarski Uniwersytetu Morskiego w Gdyni)
„More” – Tomasz Szymczuk
„Rafin” – Piotr Cłapa (PKM Gdańsk)

Klasyfikacja ORC
„Neoprofil” – Piotr Adamowcz (AKM Gdynia)
„Rastaban” – Tomasz Dworakowski
„Zefirek” – Stanisław Bajerski (JKM Gryf Gdynia)
„Polled 2” – Anna Majewska (Sailing Factory)
„Resumee” – Andrzej Kruszczyński (AKM Gdańsk)
„Aquilla” – Czesław Perlicki (YKP Gdynia)
„Zoltar” – Ireneusz Siwek
„Duży Ptak” – Krzysztof Paul (AKM Gdańsk)
„Allie” – Leopold Naskręt (JKM Roda Gdynia)

A jak było podczas regat? Mógłbym napisać tak: polscy żeglarze tłumnie przybyli wraz z rodzinami, aby być świadkami tej wielkiej chwili, gdy nagroda główna w klasie ORC znajduje się w rękach mistrza!Wiwatom i owacjom na stojąco nie było końca trwały do 06.16 rano!!!
Napiszę jednak po swojemu 😉 Frekwencją wspólnie rozbiliśmy bank! Dzięki Wam udało się w skromnych warunkach naszego klubu zrobić coś naprawdę fajnego. Kolejny raz pokazaliście, że można! Dobre towarzystwo gwarantuje DOBRĄ ZABAWĘ! Wystarczy chcieć 😉 
Z błędów organizacyjnych wyciągamy wnioski, ciągle się poprawiamy, żebyście czuli się jak u siebie, a wspomnienia o wspólnie spędzonym czasie przywoływały uśmiech na Waszych twarzach. Kolejna szansa na sprawdzenie swoich umiejętności dopiero za rok ;)W imieniu naszego Komandora Piotra Mroczka oraz całego zarządu Polskiego Klubu Morskiego, dziękuję naszym rezydentom oraz załogom z całego pierścienia Zatoki Gdańskiej, za tak liczne przybycie!

Dziękujemy Wam za okazaną wolę walki, na dowód czego uchonorowalismy najwolniejszy jacht regat zwyczajaową butelczyną, zgodnie ze starą regułą „My o swoich nie zapominamy”.
Tylko jeden krąg, jedna szansa na wygraną. Wygrali najlepsi, reszta musi się poduczyć 😉 Kolejna szansa na zdobycie Kuli Armatniej coraz bliżej 😉
Napedza nas załoga Waszego ulubionego sklepu MARISTO.pl. My organizujemy regaty, w jakich chcielibyśmy brać udział, Wy dajecie atmosferę, a wspólnie budujemy pozytywne oblicze naszego żeglarstwa! Jak widać program #boja+ przynosi efekty 😉
Zapraszamy do galerii zdjęć i po raz kolejny przypominamy, że wygrać mogą tylko najlepsi szczęściarze, wiec nie psujmy sobie humoru zajętymi miejscami 😉

Komandos regat 

Jacek Zielinski

Polski Klub Morski & MARISTO.pl 

Współorganizatorem i napędem sędziowskim regat jest Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski

Komentarze