Przygotowanie do Tall Ship Races 2011

0
420

Tegoroczny etap przyjaźni (Cruise in Company) odbędzie się między Greenock w Szkocji i Lerwick Szetlandy. Jednostki uczestniczące będą mile widziane w różnych portach, takich jak Campbeltown, Islay, Oban, Ullapool, Stornoway, Stromness, Kirkwall, Fair Isle, Scalloway, Yell, Unst i Whalsay.

Kandydaci, którzy wyrazili zainteresowanie wzięciem udziału w regatach dostali szansę na pokład żaglowca Statsraad Lehmkuhl, jesienią 2010 roku. To był świetny sposób na poznanie życia na żaglowcu, który pobudził ich apetyty na wyścig w 2011 roku.

Regaty The Tall Ship Races 2011 odbędą się na trasie Waterford (Irlandia), Greenock (Szkocja), Lerwick (Szetlandy), Stavanger (Norwegia), Halmstad (Szwecja). Pierwszy wyścig rozpoczyna się 30 czerwca, a cała impreza kończy się 8 sierpnia. Warto dodać, że patronat nad regatami objęło miasto Szczecin.

Regaty są  wielkim świętem żeglarzy – zwłaszcza młodych. Jeden z punktów regulaminu wymaga, aby połowa załogi była w wieku 15-25 lat. Dla międzynarodowej braci żeglarskiej otwierają się miasta, a sportowe zmagania, marynarskie gry i zabawy, biesiady w pubach, na ulicach i na jednostkach wciągają także mieszkańców i turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają do portów regat aby podziwiać piękno jednostek. Bo jest to wyjątkowa okazja do poznania tradycji, poczucia klimatu pracy oraz życia na dawnych i współcześnie budowanych żaglowcach i jachtach przeżywających dzisiaj swój renesans.

 

 

Komentarze