Przybytek i Kołodziński coraz wyżej w klasyfikacji mistrzostw Europy 2013

0
652

Dzisiejsze wyścigi znowu wymagały od zawodników klasy 49er trafnych decyzji i doświadczenia. Prędkość wiatru była bardzo mała – od zera do pięciu węzłów. Wiatr przychodził i odchodził, więc potrzeba było również odrobiny szczęścia, żeby dostrzec i trafić na szkwał. Pływający z złotej grupie polski Energa Sailin Team w składzie Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) wykazali się dziś żeglarskim sprytem, co w rezultacie dało im świetne ósme miejsce w ogólnej klasyfikacji. Mimo słabych początków wyścigów, nadrabiali bardzo dużo na trasie, kończąc je na dwunastym i dziewiątym miejscu.

Mniej szczęścia miała dziś druga Polska załoga – Tomasz Januszewski z Jackiem Nowakiem (AZS UWM Olsztyn). Pomimo zdobycia drugiego miejsca w jedynym odbytym dziś wyścigu, zawodnikom nie udało się wskoczyć do złotej grupy. Jutro mają ostatnią szansę.

 

Ogólna klasyfikacja złotej grupy po 2 wyścigach finałowych:

  1. Dylan Fletcher / Alain Sign – 26 pkt.
  2. Marcus Hansen / Josh Porebski – 37 pkt.    
  3. David Evans / Edward Powys – 42 pkt.         

….

8. Łukasz Przybytek / Pawel Kołodzinski – 57 pkt.

  

Ogólna klasyfikacja srebrnej grupy po 1 wyścigu finałowym:

  1. Artem Basalkin / Nikita Rusakov – 54 pkt.
  2. Tomasz Januszewski / Jacek Nowak  – 57 pkt.

 Przybytek i Kołodziński w złotej grupie mistrzostw Europy 2013

Drugi dzień kwalifikacji przywitał żeglujących na duńskim akwenie dobrymi warunkami wiatrowymi. Inaczej niż wczoraj, dziś można było wiele zyskać podejmując dobre taktycznie decyzje.

Polacy różnie radzili sobie w rozegranych dziś czterech wyścigach. Załoga Energa Sailing – Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) – żeglowała dziś dobrze i przypływała na metę odpowiednio na pozycjach: piątej, czwartej, dziesiątej i dziewiątej. Taki wynik pozwolił zawodnikom wskoczyć dwa oczka wyżej w ogólnej klasyfikacji i z łatwością przejść do złotej rundy finałowej w dalszej rywalizacji.

Tomasz Januszewski na załodze z Jackiem Nowakiem (ASZ UWM Olsztyn) w trzech pierwszych wyścigach również podejmowali trafne decyzje, mijając metę na czwartym, ósmym i dwunastym miejscu. Pech chciał, że pod koniec ostatniego wyścigu załoga wywróciła się przed samą metą tracąc dużo miejsc i ostatecznie ukończyła go na dwudziestej drugiej pozycji. Zawodnikom zabrakło pięciu punktów, aby zakwalifikować się do waliki o medale. Jednak nie wszystko stracone. Zawodnicy, którzy zdobędą pozycję lidera srebrnej grupy w dniu jutrzejszym, zakwalifikują się do złotej grupy i kolejnego dnia znowu będą mogli rywalizować o najwyższe trofea.

Świetną żeglugę pokazał dziś Nowozelandzki team – Marcus Hansen i Josh Porebski. Wczorajsze trudne warunki pozwoliły załodze na zajęcie dalekiego dwudziestego drugiego miejsca. Dziś zawodnicy żeglowali bezbłędnie, zdobywając dwa pierwsze i dwa drugie miejsca, co pozwoliło im objąć pozycję lidera regat.

Jutro kolejne wyścigi w grupach złotej, srebrnej i brązowej. Zaplanowano trzy starty.

 

 

Ogólna klasyfikacja po sześciu wyścigach eliminacyjnych:

  1. Marcus Hansen / Josh Porebski – 10 pkt.    
  2. Erik Heil / Thomas Ploessel – 16 pkt.
  3. Dylan Fletcher / Alain Sign – 18 pkt.

….

19. Łukasz Przybytek / Pawel Kołodzinski – 36 pkt.

….

34. Tomasz Januszewski / Jacek Nowak – 55 pkt.

 

49er Team Polska zaprasza do śledzenia regat:

 

Program regat:

Środa 3.07.13                         – kwalifikacje od godz.: 10:55

Czwartek 4.07.13   – finały od godz.: 10:55

Piątek 5.07.13                        – finały od godz.: 10:55

Sobota 6.07.13                       – finały od godz.: 10:55

Niedziela 7.07.13   – wyścigi medalowe od godz.: 11:55

 

Przygotowania i starty 49er Team Polska wspierają:

Polski Związek Żeglarski, Grupa Energa, SLAM, Under Armour

Fot. Paweł Kacprowski

 

 

Komentarze