Przepisy 2013 włączając Ligę Szkół Kitesurfingowych

0
535

Parę zdań na temat przepisów obowiązujących 2013, które umieszczone zostały w dziale ZAWODY / PRZEPISY / Przepisy 2013. Zacznijmy od pomysłu Jarka Issela pod ładnym tytułem Liga Szkół Kitesurfingowych (LSK). Mamy nadzieję, że propozycja „wypali”. Poniżej jego słowo wprowadzenia:

Podczas tegorocznych zawodów Pucharu Polski Ford Kite Cup po raz pierwszy wprowadzona zostanie rywalizacja pomiędzy szkołami kitesurfingowymi. Pomysł jest taki, aby szkoły zaangażowały się w wystawienie własnej reprezentacji Freestyle na zawody Pucharu Polski za co będą zdobywać punkty do klasyfikacji. Po każdych zawodach na stronach forcup.pl i PSKite.pl publikowany będzie ranking Ligi Szkół Kitesurfingowych. Prowadzony będzie również ranking Pucharu Polski LSK, a szkoła która zwycięży otrzyma Puchar Polski Ligi Szkół Kitesurfingowych.

Zarówno PSKite jak i Ford Kite Cup liczy na pojawienie się wielu nowych młodych zawodników, którzy staną się nowym narybkiem przyszłej sceny kitesurfingowej w Polsce. Z tego też powodu zasady rywalizacji i przyznawanie punktów w LSK mają promować sam fakt uczestnictwa na równi z oceną wyniku sportowego z wyraźną preferencją punktową za start młodzieży do 18 lat.

Zapraszamy wszystkie szkoły do aktywnego uczestnictwa i wystawienia swoich reprezentacji na każde zawody Ford Kite Cup, a wszystkich kitesurferów do kibicowania w rywalizacji.

Pierwsze zawody już 17-19 maja w Chałupach.

W dziale przepisy umieszczone zostały również wszystkie inne obowiązujące regulacje zawodów 2013. Należy się wyjaśnienie w sprawie Przepisów Regatowych Żeglarstwa ISAF 2013-16. W związku z brakiem odpowiedzi z PZŻ w tej sprawie powstrzymaliśmy się z pełnym tłumaczeniem Książki Przepisów Kiteboardingu. Przetłumaczyliśmy natomiast Dodatek F dotyczący wszystkich różnic pomiędzy naszą dyscypliną a Przepisami Regatowymi Żeglarstwa ISAF 2013-16. Wkrótce dołożone zostaną przepisy rozgrywania wave.

Tutaj link do obowiązujących w tym sezonie przepisów:

http://pskite.pl/index.php/zawody/przepisy.html

Komentarze