Przebłysk Brazylijczyków

0
483

Lars Grael i Ronald Seifert, sklasyfikowani na 8 miejscu w rankingu światowym, wywalczyli złoty medal dwukrotnie kończąc wyścig na drugim miejscu w ostatnim dniu zawodów. Łączny dorobek punktowy wyniósł 11 – dając im 6 punktów przewagi nad Alessandrem Pascolato i Henrym Boeningiem.

Gastao Brun i Gustavo Kunze mogą być zadowoleni z dwóch biegów w ostatnim dniu zawodów, które ukończyli jako trzeci i pierwsi. W walce o brąz pokonali Alberto Zanettiego i Nicolasa Rosasa z Argentyny.

Ostatni dzień mistrzostw ze słabym wiatrem i dużą falą, był zupełnie inny od dwóch poprzednich. Trudne warunki pogodowe wymagały od uczestników bardzo dobrej taktyki w obydwu wyścigach.

W siódmym wyścigu tych mistrzostw Grael wraz z Gastao Brunem wybrali najbezpieczniejszą trasę. Jednak to Pascolato jako pierwszy okrążył nawietrzny znak.

Grael nie poddawał się do samego końca, Pascolato utrzymał jednak prowadzenie do samego końca, jako pierwszy dopływając na linię mety, przed rodakami i goniącymi go Argentyńczykami.

W ostatnim wyścigu mistrzostw Brun żeglował bardzo pewnie, mając świadomość swojej dobrej formy, co pozwoliło mu zdobyć brązowy medal.

 

Komentarze