Projekt Stowarzyszenia Port Mechelinki – Wodne pasje

0
589

 

Żeglarstwo nie jest tanim sportem, często rodzice nie mają wystarczających środków, aby wysłać dzieci na zajęcia żeglarskie. Chcieliśmy to zmienić, dlatego  6 lat temu postanowiliśmy zorganizować darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia dwa razy w tygodniu podczas wakacji. Nasz pomysł został przyjęty z dużym entuzjazmem, a dzieci przybywało z roku na rok. 

 

Co zrobiliśmy dotychczas?

Uczyliśmy również dzieci niepełnosprawne elementów żeglarstwa, podstawowych manewrów, bezpiecznego zachowania na morzu. Raz na dwa tygodnie w ramach zajęć wypływaliśmy na  Rybitwią Mieliznę, do torpedowni, a nawet na Półwysep Helski. Celem tych wycieczek było poznawanie  zabytków i historii regionu.

 

 

Co jest naszym celem i dlaczego akurat crowdfounding?

Ruszamy z kampanią crowdfoundingową, aby móc kontynuować prowadzenie darmowych zajęć dla dzieci i młodzieży, również tej niepełnosprawnej,  z gminy Kosakowo, powiatu puckiego, wejherowskiego i Gdyni, która chciałaby poznawać tajniki żeglarstwa. Dotychczas korzystaliśmy ze sprzętu wypożyczanego z HOMu w Pucku, jednakże w tym roku chcielibyśmy wyjść na swoje i rozwinąć nasze dotychczasowe działania poprzez zakup nowej żaglówki.

 

Kim jesteśmy?

 

 

Jesteśmy licealistami z  gdyńskich szkół, mieszkańcami gminy Kosakowo, działającymi w Stowarzyszeniu „Port Mechelinki”.  Tutaj czujemy się najlepiej.  Szperk,  plaża, fale, drugie co do długości molo w Polsce i my na Zatoce Puckiej, to nasze miejsce na Ziemi.  Żeglujemy wspólnie od 6 lat, posiadamy patenty żeglarskie, kończymy kurs instruktorski. Łączy nas wspólna słabość do żagli i chęć zarażenia nią innych. Zaczynaliśmy jako wolontariusze pracujący z dziećmi, teraz to my chcemy się z nimi podzielić tym, czego nauczyliśmy się przez ostatnie lata

Oto krótki filmik:

 

Każda złotówka jest dla nas na wagę złota i przybliża nas do spełnienia marzeń, dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji i wsparcia naszego projektu.

Dziękujemy!

 

Oto kolejny, nieco krótszy:

Licealiści z gminy Kosakowo chcą uczyć dzieci i młodzież ze swojej gminy, powiatu puckiego, wejherowskiego i Gdyni żeglowania. Za darmo! Mają wiedzę, pasję, energię, zapał. Brakuje im tylko narzędzia do realizacji pomysłu. Dlatego ruszyli z kampanią crowdfoundingową na portalu Polakpotrafi.pl. Każdy może ich wspomóc, wspierając ideę nawet drobnym datkiem. Cel chłopaków z Kosakowa to zebranie minimum 4200 zł na zakup łodzi odkrytopokładowej klasy Puck, na której będą prowadzić szkolenia z edukacji żeglarskiej, również dla osób niepełnosprawnych.

Błażej, Bartek, Wojtek, Nikodem, zapraszają do wsparcia ich projektu. Warto. Szczegóły na stronie:http://polakpotrafi.pl/projekt/wodne-pasje

 

1.

Jesteśmy licealistami z gminy Kosakowo, niedawno ruszyliśmy z kampanią crowdfoundingową na portalu Polakpotrafi.pl. Naszym celem jest zgromadzenie kwoty 4000 zł na zakup żaglówki, dzięki której będziemy mogli przeprowadzić darmowe zajęcia z edukacji żeglarskiej dla dzieci i młodzieży   z gminy Kosakowo, powiatu puckiego, wejherowskiego i Gdyni.

Szczegóły na stronie: http://polakpotrafi.pl/projekt/wodne-pasje

2.

Ruszamy z kampanią crowdfoundingową, aby móc kontynuować prowadzenie darmowych zajęć dla dzieci i młodzieży, również tej niepełnosprawnej,  z gminy Kosakowo, powiatu puckiego, wejherowskiego i Gdyni, która chciałaby poznawać tajniki żeglarstwa. Zapraszamy do wsparcia naszego projektu

Szczegóły na stronie: http://polakpotrafi.pl/projekt/wodne-pasje

 

3.

W nadchodzącym sezonie planujemy bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży z gminy Kosakowo i okolic. W tym celu chcielibyśmy zakupić żaglówkę klasy Puck. Zapraszamy do wsparcia naszego projektu.

Szczegóły na stronie: http://polakpotrafi.pl/projekt/wodne-pasje

Komentarze