Prezydent miasta Sopotu spotka się ze zwycięzcami regat SailBook Cup 2014

0
643

W piątek 29 sierpnia o godz. 15 w Urzędzie Miasta Sopotu odbędzie się spotkanie prezydenta miasta Jacka Karnowskiego ze zwycięzcami najdłuższych w Polsce długodystansowych regat morskich SailBook Cup.

Na spotkaniu z panem prezydentem Jackiem Karnowskim obecni będą kapitanowie zwycięskich załóg we wszystkich grupach czyli Jacek Chabowski z „Polled 2”, Robert Niewiński  z „Endorphine” oraz samotnik Michał Weselak z oldtimera „Wanda”. Z Prezydentem spotka się również kapitan jachtu „GoodSpeed” Łukasz Trzciński, w którego załodze znajdowała się polska aktorka Monika Kwiatkowska (znana z ról w „Układzie zamkniętym”, serialu „Dom”, ostatnio „Miasto 44”). „GoodSpeed” w regatach SailBook Cup popłynął w hołdzie powstańcom warszawskim. Przed startem Monika podsumowała: „Nasz cel to Visby, prawie 630MM tam i z powrotem (w zaokrągleniu) czyli każde dziesięć mil za jeden dzień powstania 70 lat temu”.

W trakcie spotkania zostanie wręczone główne trofeum regat – przechodnia nagroda regat SailBook Cup w klasie ORC. Jest nią autentyczny srebrny puchar z lat trzydziestych ubiegłego wieku. 

Regaty SailBook Cup odbyły się w dniach 19-27 lipca 2014 r. na trasie Sopot-Visby-Sopot.  Jachty sklasyfikowane w trzech grupach miały do pokonania około 600 mil morskich. Tegoroczna edycja regat SailBook Cup była hołdem złożonym pionierom polskiego żeglarstwa morskiego, którzy osiemdziesiąt lat temu po raz pierwszy ścigali się na trasie do Visby. Były to pierwsze w historii polskiego żeglarstwa regaty na tak długiej trasie. 

Ambasador regat: kpt. Zygfryd „Zyga” Perlicki, jeden z najwybitniejszych polskich żeglarzy, olimpijczyk z Kilonii, skipper jachtu „Copernicus” w regatach okołoziemskich Whitbread, wielokrotny mistrz Polski w klasach olimpijskich i morskich, doskonały sędzia żeglarski. 

Organizatorzy: SailBook.pl, Pomorski Związek Żeglarski

Partnerzy: Gmina Miasto Sopot, Urząd Morski w Gdyni i Liga Morska i Rzeczna, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia Sopot, Fundacja Helios, Jachtklub Stoczni Gdańskiej, Polski Klub Morski, Puchar Bałtyku Południowego, Navinord 

Sponsorzy: Naftoport, Voith, Work Service, Navcomm, Seldén, ICOM, Aero-Vaerft, 3 Sails, Ocean Sails, Henri Lloyd, AlmaPress Księgarnia Morska 

Patroni medialni: SSI Jerzy Kuliński, Radio Gdańsk, Tawerna Skipperów, Magazyn Prestiż, Magazyn W Ślizgu, Młody Elbląg, Nowyj Kaliningrad, Solovela, Batsaans

Komentarze