Premiera Maxi 1200 w Polsce

0
953

 

1 sierpnia 2015 na targach „Wiatr i Woda” w Marinie Gdynia odbyła się polska premiera jachtu Maxi 1200, zaprojektowanego przez światowej sławy projektanta Pelle Pettersona…

W 2012 roku Delphia Yachts dokonała zakupu prestiżowej szwedzkiej marki Maxi Yachts. 3 lata później, na początku roku 2015 na największych europejskich targach branży żeglarskiej w Dusseldorfie w Niemczech miała miejsce premiera jachtu Maxi 1200.  1 sierpnia 2015 roku stocznia zdecydowała się oficjalnie zaprezentować jacht polskiej publiczności wystawiając go na największych w Polsce targach na wodzie.

 

Maxi 1200 to jednostka o długości 38 stóp. Została zaprojektowana przez znanego żeglarza, sternika Pucharu Ameryki, mistrza olimpijskiego i projektanta, Pelle Pettersona. Projektu wnętrza podjął się  Tony Castro, a nad jakością wykonania czuwała stocznia.

Głównym atutem jest wygoda samodzielnego prowadzenia, bezpieczeństwo, komfort żeglowania oraz osiągi. 

 

W kwietniu w Palma de Mallorca odbyły się testy dla jury konkursu European Yacht of The Year (EYOTY). Dziennikarze z Danii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Szwecji żeglowali na Maxi 1200 wraz z współwłaścielem stoczni, Panem Wojciechem Kotem.

 Jacht spotkał się z uznaniem jury i został nominowany do EYOTY 2016 w kategorii Luxury Cruiser. Nie było to jednak pierwsze wyróżnienie dla Maxi 1200, która otrzymała nominację do nagrody „Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year 2016” oraz nagrodę Gdynia Yacht Design dla najpiękniejszego jachtu żaglowego.

Komentarze