Powitanie STS Fryderyk Chopin w Szczecinie

0
570

Miło nam zakomunikować, że pomimo trudnych warunków pogodowych, w najbliższą środę, 10 bm o godzinie 12:00, zgodnie z planowanym terminem, żaglowiec STS Fryderyk Chopin zawita na Wały Chrobrego, powracając z 7-miesięcznego rejsu atlantyckiego z młodzieżą. 

Z tejże okazji mamy zaszczyt zaprosić Państwa na uroczyste powitanie żaglowca oraz jego młodzieżowej załogi, którą stanowią uczestnicy Niebieskiej Szkoły – programu dwumiesięcznych rejsów wychowania morskiego pod żaglami STS Fryderyk Chopin.

Wśród witających spodziewamy się przedstawicieli Miasta Szczecin oraz jego mieszkańców, przyjaciół i sympatyków żaglowca ze środowiska żeglarskiego Szczecina i nie tylko.

Specjalnie na tę okoliczność przyjeżdżają też z różnych okolic kraju uczestnicy poprzednich edycji Niebieskiej Szkoły.

Okazja będzie tym większa, że żaglowcem dowodzi kpt. Tomasz Ostrowski, tegoroczny laureat Nagrody im. Leszka Wiktorowicza, legendarnego komendanta Daru Młodzieży.
Kapitan Ostrowski będąc w rejsie nie mógł odebrać nagrody i będzie po raz pierwszy osobiście przyjmował nasze gratulacje.

Dodajmy, że kpt Ostrowski i nasz żaglowiec uczestnicząc w zeszłorocznych regatach Tall Ships Races jako reprezentacja Szczecina zdobył I-sze miejsce, co jest wyczynem pozostającym od wielu lat poza zasięgiem polskich żaglowców.

Po powitaniu i odwiedzeniu pokładu żaglowca wszystkich gości zapraszamy na część oficjalną do biura Fundacji STS Fryderyk Chopin przy ul. Jana z Kolna 21b /róg Kapitańskiej/, gdzie o godz. 13:00 odbędzie się konferencja prasowa.

W programie mamy tez pokaz krótkometrażowego filmu “Brain Shaker” autorstwa Stefana Wrońskiego, prezentację nowej inicjatywy naszej Fundacji pn.: “Fundusz Wychowania Morskiego” oraz na poczęstunek.

Z poważaniem,

Piotr Kulczycki
Armator STS Fryderyk Chopin

Źródło: www.zozz.com.pl

Komentarze